Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski w Bilard - Kielce 2017

Dodano: 2017-12-05
Zmodyfikowano: 2017-12-05

Mieszko Fortuński i Oliwia Czupryńska zwycięzcami rankingów. Nosan Kielce wygrał klasyfikację medalową.

Mistrzostwa Polski w Bilard - Kielce 2017 przeszły do historii. Po raz kolejny rozgrywkami emocjonowaliśmy się do ostatniej odmiany, a to za sprawą głównych postaci w tegorocznym spektaklu, zwycięzców rankingów Polski - Oliwii Czupryńskiej i Mieszka Fortuńskiego.

Otwarcie Mistrzostw Polski w Bilard - Kielce 2017

W grupie mężczyzn Mieszko do Mistrzostw przystępował z ogromną przewagą nad pościgową dwójką - Skoneczny/Piekarski. Po dwóch odmianach handicap znacząco stopniał i przed odmianą 9-bil Mariusz Skoneczny tracił już tylko 7 punktów. „Ósemkę" i „dziesiątkę" zdominowali zawodnicy Nosanu Kielce: Tomasz Kapłan i Karol Skowerski. Skoneczny, przy słabych miejscach Mieszka, ugrał brąz i srebro, więc wypadł bardzo solidnie. Wszystko jednak rzutem na taśmę wyjaśnił Fortuński, wygrywając złoto w ostatnią odmianę, pieczętując tym samym swoje już trzecie w karierze zwycięstwo w Rankingu Polskiego Związku Bilardowego.

W kategorii kobiet liderką po 5 turniejach z cyklu Pucharu Polski była Ewa Bąk. Nad drugą w klasyfikacji Oliwią Czupryńską miała jednak tylko 4 punkty przewagi, wiadome więc było, że wszytko będzie zależało od wyników uzyskanych na Mistrzostwach Polski. Bilardzistka MUKS IKS Tarnów zdobyła tylko jeden brązowy medal. Złoto, srebro i brąz Czupryńskiej pozwoliło jej nie tylko dogonić rywalkę ale również ją wyprzedzić i zwyciężyć w Rankingu Polski z przewagą 8 punktów.

Klasyfikację medalową wygrali bilardziści Nosanu Kielce, którzy zdobyli 3 złote medale. Drugie miejsce zajął ERG Bieruń Folie a trzecie inna drużyna Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego - Tvsports Idoslubu.pl Kielce. Najlepszymi zawodnikami zostali: Karol Skowerski - w kategorii mężczyzn (1 złoty i 1 srebrny medal) oraz w kategorii kobiet ex-aequo Katarzyna Wesołowska i Oliwia Czupryńska (1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy medal).

Mistrzowie Polski w Bilard 2017

Pełna klasyfikacja:

Poz.

Klub

Z

S

B

1

Nosan Kielce

3

2

1

2

ERG Bieruń Folie

1

1

3

3

Tvsports Idoslubu.pl Kielce

1

1

1

4

Hungry 40 BLU Salony Łazienek Łódź

1

   

5

Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki

 

1

1

6

Rokietnica

 

1

 

7

Konsalnet Warszawa

   

3

8

MUKS IKS Tarnów

   

1

 

UKS Bila Zduny

   

1

 

Square Kraków

   

1


Jeżeli chodzi o organizację samej imprezy była to ogromna praca kilkudziesięciu osób i to nie tylko podczas samych Mistrzostw. Już w marcu ustalane były wszystkie szczegóły organizacyjne z hotelem oraz telewizją. Od września naruszyła ogólnopolska kampania promocyjna, a ostatnie dziesięć dni to praca po 20 godzin na dobę, nie tylko po to aby przeprowadzić zawody, ale aby pokazać je całemu światu. Mistrzostwa Polski to bowiem ogromna szansa na promocję bilardzistów. Wydrukowanych zostało kilkadziesiąt banerów reklamowych oraz kilkaset plakatów. To jednak nie koniec, gdyż czeka nas jeszcze przygotowanie materiałów dla ogólnopolskiej stacji SPORTKLUB. Jedenaście najważniejszych pojedynków będzie można obejrzeć na początku przyszłego roku. Słowa uznania należą się ekipie prowadzącej Mistrzostwa: Grzegorzowi Kędzierskiemu (prezes PZBil), Izabeli Gajek (dyrektor turnieju), Piotrowi Kędziorowi (sędzia główny) i Maciejowi Szczawińskiemu (sędzia). Ogrom pracy wykonała ekipa TVsports.pl, czyli: Emil Paliwoda, Jan Niewęgłowski, Daniel Mazur, Piotr Ryba i Krzysztof Mysior. Podziękowania kierujemy również do wszystkich dziennikarzy, a w szczególności Macieja Urbana, Sławomira Stachury i Leszka Salvy.

Mistrzostwa z taką oprawą nie mogłyby się odbyć bez sponsora generalnego Euro-Tech, który dostarczył na turniej 8 stołów Rasson VItory II. Podziękowania kierujemy na ręce p. Andrzeja Gibasa.


Medaliści Mistrzostw Polski w Bilard 2017

Turniej odbył się przy wsparciu: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Urzędu Miasta Kielce, Aramith, Brześć, Iwan Simonis pod Patronatem Honorowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Prezydenta Miasta Kielce, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Patronami Medialnymi były: TVP Kielce, Echo Dnia, ITV Kielce, Sportklub Polska, TVSPorts.pl, CKSport, Radio Kielce.

Zawody można było obserwować na żywo na całym świecie po raz pierwszy ze wszystkich stołów przez pięć dni zmagań (łącznie nadano prawie 450 godzin transmisji na żywo!) na antenie TVsports.pl. Stacja TVP3 Kielce emitowała codziennie kilkuminutową Kronikę Mistrzostw Polski (6 odcinków), którą można zobaczyć jeszcze raz na stronach TVP3 Kielce.

Wyniki, galerie foto, materiały video na stronach:
- http://bilard-sport.pl/mp/aktualnosci.php
- https://www.facebook.com/mistrzostwapolskiwbilard/

Materiały video oraz galerie zdjęć również na stronie: https://www.facebook.com/tvsportspl/

- Ranking Polski mężczyzn 2017
- Ranking Polski kobiet 2017
Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System