Strona główna » Bilard Sportem Wszystkich » II Bilardowy Juniorski Turniej Mistrzów 2016
Menu
II Juniorski Bilardowy Turniej Mistrzów 2016

Kilkuset mieszkańców Tczewa i okolic oglądało na żywo rywalizację najlepszych juniorów w Polsce w sporcie bilardowym. W miniony weekend w Centrum Handlowym Atrium w Tczewie odbył się II Juniorski Bilardowy Turniej Mistrzów. Na zaproszenie organizatora Klubu Sportowego Arkadia Tczew do CH Atrium zjechali między innymi: mistrz świata juniorów Daniel Macioł z Mikołowa, dwukrotny mistrz Europy juniorów Wiktor Zieliński z Poznania, medalista mistrzostw Europy juniorów Michał Muklewicz z Gdańska oraz zawodnik gospodarzy - brązowy medalista mistrzostw świata juniorów Kamil Sząszor. Stawkę mistrzów bilardowych uzupełnili: Tomasz Krysztofik z Gdańska, Alan Stawicki z UKS Dąbrówka, Mateusz Grzebski z UKS Lisewo oraz Mateusz Szerzant z Arkadii Tczew.


Turniej pod patronatem Prezydenta Miasta Tczewa pana Mirosława Połockiego wzbudził duże zainteresowanie wśród mieszkańców Tczewa, którzy licznie przez dwa dni odwiedzali CH Atrium i przy okazji zakupów oglądali w akcji juniorskich mistrzów bilarda. Dodatkowo prowadzona była transmisja na kanale Facebook, gdzie na żywo kilkadziesiąt osób przez cały czas śledziło rozgrywki bilardowe. Dodać też należy zainteresowanie tczewskich mediów jak telewizja Tetka, portal tcz.pl, czy gazeta Dziennik Bałtycki.

Rywalizacja toczona była w dwóch grupach, z których po dwóch zwycięzców spotkało się w niedzielnych półfinałach. W grupie pierwszej zwyciężył Kamil Sząszor, pokonując wszystkich trzech rywali, w tym Wiktora Zielińskiego z Hadesu Poznań., który zajął miejsce drugie. Grupę drugą wygrał również z kompletem zwycięstw Daniel Macioł, przed Michałem Muklewiczem.

W pierwszym półfinale licznie zgromadzona publiczność oglądała bardzo wyrównany pojedynek. Do stanu 5:5 Kamil Sząszor i Michał Muklewicz wygrywali na przemian po jednej partii. Błąd Kamila spowodował, iż dwie kolejne odsłony wygrał Michał i awansował do finału turnieju. Drugi półfinał to przede wszystkim gra nerwów. Popełniane błędy Daniela Macioła i Wiktora Zielińskiego miały jednak różny skutek. Pomyłki Daniela surowo karał Wiktor wygrywając partia a po błędach Wiktora zawsze jakaś bila znalazła drogę do łuzy, uniemożliwiając Danielowi ciętą ripostę. W rezultacie partnerem finałowym Michała Muklewicza okazał się zwycięzca pierwszej edycji turnieju w Mikołowie Wiktor Zieliński.


Finał nie przyniósł nadmiaru emocji kilkudziesięciu osobom oglądającym ostatni pojedynek turnieju. Od początku Wiktor wypracował sobie przewagę i konsekwentnie do samego końca ją powiększał. Michał nie potrafił przeciwstawić przeciwnikowi swojej najlepszej gry robiąc kilka błędów, które za każdym razem drogo go kosztowały. Zwycięzcą turnieju został więc Wiktor Zieliński.

Podczas ceremonii dekoracji nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy turnieju. Z rąk organizatora Jadwigi Sząszor i dyrektor CH Atrium Tczew Małgorzaty Bławat otrzymali puchary i statuetki oraz nagrody rzeczowe od Prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju: Prezydentowi Miasta Tczewa Mirosławowi Pobłockiemu, dyrektor Centrum Handlowego Atrium Tczew Małgorzacie Bławat oraz członkom Klubu Sportowego Arkadia Tczew.

© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System