Strona główna » Bilard Sportem Wszystkich » Imprezy Kampanii
Menu
Puchar Burmistrza Mikołowa 2015

Takich starć próżno szukać na świecie. Nigdzie innej najzdolniejsi bilardziści młodego pokolenia nie spotykają się w tak doborowym gronie, by wzajemnie motywować się do ciężkiej pracy poprzez turniejowe pojedynki. Tym razem najlepszy i niepokonany był Wiktor Zieliński (Hades Poznań).

W finale mutimedalista MEJ zmierzył się z Michałem Muklewiczem (Pool Bilard Wejcherowo). Zawodnik z Pomorza lepiej rozpoczął pojedynek, obejmując kilkupunktowe prowadzenie. Zieliński jednak  był dobrze przygotowany do wyczerpujących pojedynków i w drugiej części starcia wszedł na poziom nieosiągalny dla rywala, wygrywając 7-4. 

W półfinale Zieliński pokonał Kamila Sząszora (Limonare Arkadia Tczew), a Muklewicz - Daniela Macioła (Nosan Kielce). W meczu o brąz Tczewianin musiał uznać wyższość medalisty Mistrzostw Świata Juniorów z Mikołowa. W ten weekend najlepszy był jednak Zieliński.

 

Półfinalistów wyłoniła faza grupowa. W grupie A niespodzianek nie było-najwyżej rozstawieni - Daniel Macioł (Nosan Kielce) i  Wiktor Zieliński (Hades Poznań) starli się o pierwsze miejsce. Lepszy okazał się tym razem Zieliński. Cezary Jarosz z UKS Bili Zduny i Bartosz Migdałek powalczyli o trzecie miejsce. W grupie B nic nie było jasne do ostatniej kolejki - Kamil Sząszor (Limonare Arkadia Tczew), Krystian Ćwikła (Hades Poznań) i Michał Muklewicz (Pool Bilard Wejherowo) odnieśli po dwa zwycięstwa. Dzięki bilansowi partii z grup wyszli gracze z Pomorza, a Ćwikła wyprzedził tylko Karola Mazurka (Pino Dębica). 

  

Juniorski Bilardowy Turniej o Puchar Burmistrza Mikołowa ma być możliwością ogrywania się, toczenia pojedynków na dłuższym dystansie i wymiany doświadczeń między medalistami MŚJ, MEJ i MPJ. Pomysłodawcą jest Arkadiusz Macioł, który zanotował znakomity debiut organizacyjny, stwarzając czołowym juniorom Europy znakomite warunki do gry. Dzięki jego zaangażowaniu nie tylko udało się stworzyć znakomitą imprezę, która - miejmy nadzieję - wpisze się w kalendarz na stałe, ale także dodatkowo wyeksponować sportowy charakter Mikołowa. Nie udałoby się to bez wsparcia burmistrza Miasta, Stanisława Piechuli, który zobowiązał się sfinansować udział w Grand Prix Europy dla zwycięzcy zmagań oraz dyrektora MOSIR w Mikołowie, Wojciecha Tkacza, który udostępnił jeden z obiektów sportowych dla godnej oprawy zmagań juniorów. Dodatkowe nagrody rzeczowe ufundował natomiast Marcin Krzemiński - szef firmy MAKMarketing. 

Zmagania  poprzedził pokaz trików w wykonaniu Ziemowita Janaszka. To znak, że po wakacjach ponownie startuje akcja  "Bilard Sportem Wszystkich - Polska Gra w Bilard". Pokazy obejrzało blisko 600 młodych dzieciaków z Mikołowa, dla większości których był to pierwszy kontakt ze sportem bilardowym. Takie jest własnie zadanie naszej akcji - zaprezentowanie naszego wspaniałego sportu tym którzy go jeszcze nie znają  i zachęcenie najmłodszych do gry w bilard i zdrowego stylu życia - powiedział na uroczystym otwarciu Prezes Zarządu PZBil Grzegorz Kędzierski

 

W najbliższych dniach ekipa pod wodzą Prezesa PZBil  przemierzy cały kraj, szukając dowodów, że cała Polska gra, (lub chce grać) w bilard. Kto wie może już wkrótce dzięki akcji znajdziemy następców takich talentów jak Czupryńska, Śniegocki, Skowerski , Szewczyk czy Macioł.

 

Już dzisiaj zachęcamy do śledzenia informacji z o tourne na stronie BSW oraz facebooku. Tradycyjnie już zapraszamy również na stronę tvsports.pl gdzie znajdziecie bogaty materiał zdjęciowy i filmowy przygotowany przez TVSports.


GALERIA FOTO Z ZAWODÓW - SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA 


 Emil Paliwoda


 

 

 Terminarz spotkań
Terminarz spotkań

Regulamin Pucharu Burmistrza Mikołowa
Regulamin Pucharu Burmistrza Mikołowa
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System