Strona główna » Bilard Sportem Wszystkich » Aktualności

Ogólnopolska Akademia Bilardowa Dzieci i Młodzieży
2023-09-29

Snikers Rękoraj najlepszą drużyną w turnieju finałowym. Oskar Jamorski najlepszy w klasyfikacji indywidualnej.

W środę 2 grudnia w Łódzkim klubie Frame odbył się finałowy turniej tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Akademii Bilardowej. Zawody nie miały standardowego formatu i najmłodsi adepci nie rywalizowali w klasycznych pojedynkach przy stołach bilardowych. O tym, który zespół będzie najlepszy miała zdecydować liczba punktów, które można było uzyskać wykonując zestaw ćwiczeń praktycznych oraz poprawnie odpowiadając na pytania dotyczące sportu bilardowego w Polsce.

Rywalizację drużynową wygrali bilardziści Snikers Rękoraj, z sumą 308 punktów. Tym samym opiekun grupy - Bogusław Bereżny - odjechał rowerem. Drugie miejsce zajął UKS Chorzów a p. Renata Mikołaj otrzymała tablet. Trzecie miejsce i reprezentacyjną koszulkę zwycięzcy World Pool Maters Karola Skowerskiego zdobył UKS Promyk Czerniewice. Nagrodę odebrała p. Elżbieta Bieniek.

Indywidualnie najlepiej wykonywał ćwiczenia i odpowiadał na pytania Oskar Jamorski (Snikers Rękoraj). Drugie i trzecie miejsce zajęli bilardziści UKS Chorzów - Dominik Jastrząb i Sambor Stachowiak.

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Akademii Bilardowej Dzieci i Młodzieży wzięło udział ok. 1000 dzieci, które ćwiczyły w 20 klubach w całej Polsce. To ogólnopolski program, który jak sama nazwa wskazuje skierowany jest bezpośrednio do najmłodszych, czyli uczniów szkół podstawowych (w wieku do 12-13 lat).