Strona główna » Bilard Sportem Wszystkich » Aktualności
Menu
Aktualności

POLSKA GRA W BILARD - Bilard Sportem Wszystkich
2023-09-29

Ogólnopolskie tournee promujące sport bilardowy w którym wzięło udział około 2.000 osób zakończone

"Polska gra w bilard" - to hasło jeszcze nigdy nie było tak aktualne i nigdy wcześniej nie miało tak realnego wymiaru. Nie ma wątpliwości - umiejętna promocja zdrowego stylu życia i bilarda jako sportu dla każdego trafiła do tysięcy dzieci.


Kluczowa była formuła - interaktywna zabawa przy stole bilardowym, do której zachęcał za pomocą pokazów bilardowych Ziemowit Janaszek, Mistrz Polski w trikach bilardowych, Karol Skowerski - zwycięzca World Pool Masters oraz aktor Edward Janaszek. Najmłodsi bardzo szybko dawali się pochłonąć światowi iluzji, w którym to magia, a nie czysta fizyka decydowała o tym, jakie ewolucje wykonywały bile.

Łącznie pokonaliśmy blisko dwa tysiące kilometrów, odwiedzając pięć miejscowości na trasie, która wiodła przez pięć województw. Rozdaliśmy ponad 2000 egzemplarzy "Akademii Bilardowej", setki opasek i innych gadżetów promocyjnych. Najważniejsze statystyki dotyczą widowni: dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat, którzy szczelnie wypełniali sale pokazów. Nie zabrakło także dorosłych: władz samorządowych, dyrektorów szkół, gron pedagogicznych a nawet duchownych. To wszystko wpisuje się w kampanię "Bilard Sportem Wszystkich 6, 16, 60". Z pewnością za kilka lat będziemy mogli okiem statystyka spojrzeć na efekty tournee, jednak najważniejsza wartość jest niewymierna - entuzjazm dzieci i nadzieja na to, że nie tylko udało się zaszczepić w nich miłość do bilarda, ale także przekonać je, jak ważny jest zdrowy aktywny tryb życia.

       
       
       
       

Gościliśmy w Kostomłotach, gdzie padały rekordy frekwencji. W Tomaszowie Mazowieckim - mieście, które dało światu wybitnych bilardzistów, z braćmi Skonecznymi na czele. W Zdunach - jednym z najszybciej rozwijających się UKS-ów, przy Zespole Szkół, w którym każdy uczeń gra w bilard. W Lisewie Malborskim odwiedziliśmy klub, będący dopiero na początku swojej drogi, a w Dąbrówce Tczewskiej nagrodziliśmy zwyciężczynię konkursu "Namaluj bilard". Została nią Jadwiga Kuśmierz z Dąbrówki Tczewskiej. Laureatka i jej opiekun zostali nagrodzeni tabletami.

       
       
       
       

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i mamy nadzieję, że tak jak my wspaniale bawiliście się podczas naszych spotkań. Szczególne słowa podziękowania składamy na ręce p. Marka Karlikowskiego, Dariusza Kobackiego, Ilony i Pawła Galejów, Arkadiusza Sząszora, Michała Dymerskiego i Łukasza Rygielskiego.

Już dzisiaj  rozpoczynamy prace nad kolejnym naszym tournee po Polsce w 2015 roku. Chętnych do wzięcia udziału w przedsięwzięciu prosimy o kontakt z biurem PZBil.

Galerie foto:

- Polska gra w bilard - Kostomłoty
- Polska gra w bilard - Tomaszów Mazowiecki
- Polska gra w bilard - Zduny
- Polska gra w bilard - Lisewo Malborskie
- Polska gra w bilard - Dabrówka Tczewska
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System