Puchar Polski Kobiet

Dodano: 2021-10-11
Zmodyfikowano: 2021-10-11

Bogna Świtała zwycięża na zakończenie sezonu. Znamy nazwiska zakwalifikowanych do Mistrzostw Polski.

Bilardzistka UKS Pałuki Żnin, Bogna Świtała, wygrała ostatnie w tym roku zawody Pucharu Polski Kobiet, które wczoraj rozegrane zostały w Kielcach.

W finale Bogna pokonała Izabellę Jońską (Nosan Kielce) 5:1. Na najniższym stopniu podium stanęły: Julia Tarka (Akademia Bilardowa Rokietnica) oraz Magdalena Tatarkiewicz (TCF HUB Kraków).

Aktualizacja rankingu po turnieju w Kielcach dała nam nazwiska zakwalifikowanych do grudniowych Mistrzostw Polski. Zgodnie z regulaminem, jest to 9 najwyżej sklasyfikowanych bilardzistek (odliczając najsłabszy wynik sezonu). Miejsce w turnieju maja również mistrzynie Polskie 2020, tak więc nominację z rankingu otrzymało 10 zawodniczek. Listę zakwalifikowanych zamyka Patrycja Siemieniec z Nosanu Kielce.