VI Międzynarodowy Festiwal Bilardowy

Dodano: 2021-08-23
Zmodyfikowano: 2021-08-23

Mateusz Śniegocki zwycięzcą Polish 9-ball Open

Zakończył się VI Międzynarodowy Festiwal Bilardowy-Kielce 2021. Łącznie150 zawodników z 8 państw zagrało 325 meczów. TVSports.pl na żywo emitowało obraz przez 32 godziny. Ostatnim, a zarazem głównym wydarzeniem imprezy był turniej Pucharu Europy Wschodniej - Dynamic Billard Best of the East - Polish 9-Ball.

Jego zwycięzcą został bilardzista klubu Zakręcona Bila Mateusz Śniegocki. W finale pokonał Tomasza Kapłana (Nosan Kielce) 7:5. Do walki o laury i nagrody zgłosiło się 92 zawodników ze Słowacji, Rumunii, Czech, Włoch, Białorusi, Ukrainy, Austrii i Polski, ale całe podium opanowali Polacy. Brązowe medale wywalczyli Michał Turkowski (Nosan Kielce) i Dominik Zając (LP Metal Fach Sokółka).

Marcin Krzemiński - dyrektor i pomysłodawca imprezy serdecznie podziękował sponsorom i partnerom oraz 20-osobowemu zespołowi pracującemu przy imprezie.

Do spotkania na siódmym festiwalu w 2022 roku!