Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2017

Dodano: 2017-11-29
Zmodyfikowano: 2017-12-04

Rozgrywki ligowe zakończył Turniej Finałowy II Ligi

Jedenaście drużyn „biło się" o awans do pierwszej Polskiej Ligi Bilardowej. Najlepsze zespoły II ligi rozegrały w Łodzi bardzo zacięty i wyrównany turniej. Czołówka wykształciła się już po pierwszym dniu ale do awansu przez ¾ zawodów pretendowało co najmniej sześć ekip.

Jako pierwsi realne szanse stracili Hungry 40 BLU Salony Łazienek Łódź. Po dobrej grze na początku turnieju w dalszej jego części wyraźnie złapali zadyszkę. Podobnie Green Club III Gdańsk, zajmujący po pierwszym dniu miejsce na „pudle". Zabrakło konsekwencji szczególnie w walce z silniejszymi rywalami.

Kilka ekip od początku do końca „okupowały" środek tabeli. Co by się nie działo skakały one pomiędzy miejscami 4-8 nie licząc się zbytnio w walce o awans ale też nie groził im spadek w dół tabeli. Mowa tu o zespołach Zakręcona Bila Poznań, Maximus BSB Bydgoszcz i Frame II Łódź.

Na końcu tabeli przez większość zawodów plasowali się bilardziści Spider Wrocław i SKB Mrągowo. W efekcie do nich dołączyli jeszcze Akademia Bilardowa Rokietnica. No cóż skoro ktoś jest pierwszy, to ktoś musi być ostatni.

Trzy najlepsze zespoły turnieju, które awansowały do I ligi, zmieniały się na prowadzeniu prawie co kolejkę, rzadko też wypadając poza pierwszą trójkę. Zwyciężyli Bilardo.pl Dekada Sosnowiec, konsekwentnie punktując do ostatniej kolejki. Źródłem sukcesu były dobre mecze z najsilniejszymi rywalami. Drugie miejsce zajęli Papa Gusto Opole ponosząc tylko jedną porażkę w turnieju. Na trzecim miejscu uplasowali się Reslogistic Trójkąt Rzeszów. Słabszy drugi dzień zadecydował o spadku z topu rywalizacji.

Bilardo.pl Dekada Sosnowiec

Papa Gusto Opole

Reslogistics Trójąt Rzeszów

Gratulacje dla nowych pierwszoligowców i życzenia aby przygoda z zapleczem Bilardowej Ekstraklasy trwała jak najdłużej i owocowała awansem na wyższy szczebel.

Turniej Finałowy II Ligi jak zwykle był bardzo wyczerpujący ale w ocenie uczestników jest to najlepsza konfrontacja zespołów na podobnym poziomie.

Arkadiusz Sząszor
Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej

Wszystkie wyniki na stronie Polskiej Ligi Bilardowej
Powrót

© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System