Cleaner Junior Tour zainaugurowany

Dodano: 2010-03-22
Zmodyfikowano: 2010-03-23

Konrad Piekarski i Monika Ząbek najlepsi w Łodzi.

W Łodzi w klubie FRAME odbyła się inauguracja sezonu sportowego juniorów 2010. Niestety  swój pierwszy start przespało czterech naszych kadrowiczów. Już w pierwszej rundzie pucharowej przegrali swoje pojedynki i odpadli z turnieju zajmując dopiero 17 miejsce: Marcel Fortuński, którego z turnieju wyeliminował Oskar Karpiński (SKB Oława) 2:4. Jego los podzielił Maciej Wójcik, po przegranym meczu z Piotrem Giedykiem (LP Metal Fach Sokółka) 3:4. oraz Damian Dula pokonany przez Mateusza Lichotę (UKS Chorzów) także 4:2. Do grona pokonanych dołączył za chwilę Wojciech Szewczyk który został pokonany przez Marcina Wacha (ARENA Warszawa) 5:3. Zatem w kolejnej rundzie o honor  walczyło już tylko trzech kadrowiczów.  Adrian Borowiec wywalczył brązowy medal, i stanął na podium obok Macieja Auguścika (PINO VENTOR Dębica). Cieszy fakt, że w finale spotkali się medaliści ME juniorów. Lepszym okazał się Konrad Piekarski ( Metal Fach LP Sokółka), któremu udało się pokonać 5:3 kolegę z kadry  Marka Kudlika ( UKS Spartan Chodów), jak by nie było mistrza Europy Juniorów 2009.  Wielkim odkryciem okazał się 9-letni Wiktor Zieliński (HADES Poznań), który zajął w tym prestiżowym turnieju aż 9 miejsce. Należy, zatem uznać, że w grupie chłopców dość sensacyjnie zakończył się turniej otwierający sezon sportowy juniorów PZBil.

W kategorii dziewcząt bez niespodzianek.  W odmianę 8-bil medalami podzieliły się liderki ubiegłorocznego rankingu. Brązowe medale wywalczyły Sylwia Ząbek (PINO VENTOR Dębica) i Daria Kobacka (UKS 13 JOKER Tomaszów M). W finale mistrzyni Europy juniorek 2009 nie dała szans rywalce. W pojedynku finałowym Monika Ząbek (PINO VENTOR Dębica) zwyciężyła  z  Oliwią Czupryńską (NOSAN Kielce) 4:2.