EPBF Euro Tour 2010 - Paryż

Dodano: 2010-02-15
Zmodyfikowano:

Niels Feijen obronił tytuł. Polacy słabo.

Zwycięstwem holenderskiego numeru 1, Nielsa Feijena zakończyły się w sobotę inaugurujące sezon 2010 zawody z cyklu EPBF Euro-Tour. Zwyciężając w pojedynku finałowym z Craigiem Osbournem, Feijen obronił tytuł sprzed roku. Trzecie miejsca zajęli Dimitri Jungo (Szwajcaria) oraz Maltańczyk - Tony "Tornado" Drago.

Po udanym szczególnie dla Mateusza Śniegockiego sezonie 2009, tegoroczny cykl Polacy rozpoczęli słabo. Jedynym, któremu udało sie awansować do drugiej rundy turnieju został Radosław Babica (Nosan Kielce), który ostatecznie zakończył zawody na 17 pozycji, przegrywajac 3:9 z Brytyjczykiem Richardem Jones. Zawodnik "z wysp" rundę wcześniej pozbawił szansy na awans innego Polaka - Karola Skowerskiego. 33 miejsce zajął również Mariusz Skoneczny (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki) i... to byłoby na tyle "wysokich" miejsc. Słabo zagrali Mateusz Śniegocki, Tomasz Kapłan i Wojciech Trajdos. Debiut w turnieju zaliczyła Katarzyna Wesołowska, która mimo iż przegrała 2 pojedynki, to w pierwszym meczu z Belgiem Noelem Bruynoogle zagrała kilka ładnych partii i ostatecznie uległa minimalnie 7:9.

Trzeciego miejsca w Paryżu bronił Tomek Kapłan, słaby wystep spowodował iż teraz bilardzista Konsalnetu Warszawa zamuje 44 miejsce w europejskim rankingu. Z kolei mimo słabego startu, Mateusz Śniegocki awansował i jest teraz ex-aequo z Markiem Gray (Wielka Brytania) na bardzo wysokim 4 miejscu. Kolejne miejsca zajmują: Radosław Babica - 22, Mariusz Skoneczny - 29 i Karol Skowerski - 37.

Kolejna szansa na rankingowe punkty już we Włoszech w połowie kwietnia.