Mistrzostwa Europy Juniorów

Dodano: 2023-07-18
Zmodyfikowano: 2023-07-28

8 medali Reprezentacji Polski! Dominik Jastrząb i Izabella Jońska z nominacjami na Mistrzostwa Świata!

27 lipca 2023

Po raz kolejny nasza reprezentacja wraca z Mistrzostw Europy Juniorów z workiem medali. Tym razem główne role w składzie odegrali Dominik Jastrząb (UKS Fair Play Jaworzno) oraz Izabella Jońska (Nosan Kielce).

Dominik był absolutnym liderem zespołu, nostując rewelacyjny wystaęp w którym wywalczył komplet medali: złoto w 10-bil, srebro w 9-bil, brąz w 14/1.

Świetny występ zanotowała Izabella Jońska. W grupie dziewcząt zdobyła dwa medale: srebrny w 8-bil i brązowy w 9-bil.

Brązowe krążki indywidualnie wywalczyli jeszcze Paweł Boguszewski (Green Club Gdańsk) oraz Wiktor Fortuński (UKS Baribal Lubin) a w grach drużynowych zespół juniorów młodszych w składzie: Michał Wiech, Jakub Chrobot (obaj Nosan Kielce) i Dominik Regieli (UKS Fair Play Jaworzno).

Co bardzo ważne, po raz kolejny nasi najmłodsi wywalczyli miejsce w wąskim składzie reprezentacji Europy na Mistrzostwa Świata Juniorów. W październiku w Austrii wystąpią: Dominik Jastrząb i Izabella Jońska.

Aż dziewięc razy nasi najmłodsi docierali do najlepszej ósemki przegrywając walkę o medale ( min. Brodecka, Regieli, Chrobot, Wiech, Stachowiak, Fortuński, Boguszewski,  ) za co również ogromne BRAWAA i co   napawa optymiezmem na kolejne lata szczególnie wsród grupy młodszej

Serdeczne gratulacje również dla całego sztabu szkoleniowego i opiekunów, na czele z Bogusławem Bereżnym oraz asystującym mu Jaromirem Brodeckim, trenerom i opiekunom klubowym, rodzicom oraz wszystkim wspierającym rozwój młodzieży.

Start reprezentacji został sfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki, Partnerów PZBil i Klubów.

25 lipca 2023

Izabella Jońska i Wiktor Fortuński medalistami w 8-bil

Mamy kolejne medale na Euro. W kategorii dziewcząt wicemistrzynią Europy została Izabella Jońska (Nosan Kielce), która w finale minimalnie uległa 4:5 zawodniczce z Cypru Północnego Ghaffari Alara.

W grupie juniorów starszych brązowy medal wywalczył Wiktor Fortuński (MLBilard Baribal Lubin), który w półfinale przegrał z Dennisem Laszkowski (Niemcy) 3:7.

Dziś w Słowenii trwają gry w 9-bil oraz drużynówka. Przed kadrowiczami więc kolejne medalowe szanse. Zakończenie Mistrzostw jutro.

Wyniki na żywo oraz transmisja video ze wszystkich stołów dostępna będzie na stronie www.epbf.com.

24 lipca 2023

Dominik Jastrząb Mistrzem Europy w 10-bil!

Po zakończeniu rozgrywek w dwie odmiany, reprezentacja Polski ma na swoim koncie już 3 medale.

Mistrzem Europy w 10-bil w grupie U19 został bilardzista Fair Play Jaworzno Dominik Jastrząb, który w finale pokonał Dennisa Laszkowskiego (Niemcy) 7:5. W tym samym turnieju brązowy medal zdobył Paweł Boguszewski (Green Club Gdańsk). W medalowym worku jest jeszcze brąz Dominika w 14/1. Blisko medali byli nasi pozostali kadrowicze. Jakub Chrobot, Dominik Regieli, Michał Wiech i Izabella Jońska przegrali swoje pojedynki ćwierćfinałowe w odmiany 14/1 i 10-bil i zakończyli zawody na 5. miejscu.

Do rozdania pozostały jeszcze medale w 8-bil, 9-bil i grach drużynowych. Już dziś o godzinie 15:00 początek ćwierćfinałów w "ósemkę". We wszystkich kategoriach zobaczymy przy stołach reprezentantów Polski.

Mistrzostwa Europy Juniorów zakończą się w środę. Wyniki na żywo oraz transmisja video ze wszystkich stołów dostępna będzie na stronie www.epbf.com.

18 lipca 2023

Reprezentacja Polski rozpoczyna walkę o medale

Najlepsi juniorzy z całej Europy zagrają w malowniczym miasteczku Podčetrtek w Słowenii. 42. edycja Mistrzostw Europy Juniorów rozegrana zostanie w dniach 19-26 lipca.

W ciągu 8 dni, w czterech odmianach indywidualnie oraz w konkurencjach drużynowych, rozdanych zostanie 13 kompletów medali. Chłopcy rywalizować będą w kategoriach U17 i U19. Dziewczęta zagrają bez podziału na wiek. W sumie w zawodach weźmie udział 117 zawodników, reprezentujących 28 krajów.

Nasz kraj w tym roku reprezentują:

- grupa U19 - Paweł Boguszewski, Dominik Jastrząb, Wiktor Fortuński, Sambor Stachowiak
- grupa U17 - Michał Wiech, Jakub Chrobot, Dominik Regieli, Jakub Kraupe
- grupa dziewcząt: Izabella Jońska, Oktawia Brodecka

Jak widać, w składzie są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i debiutanci. Wszystkim po równo życzymy szczęścia i powodzenia! W Słowenii Kadrą opiekują się Bogusław Bereżny i Jaromir Brodecki.

W 2022 roku reprezentacja Polski zdobyła 10 medali.

Start w Mistrzostwach Europy zostanie dofinasowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Partnerów Związku - Orlen i ERG Bieruń.