Dodano: 2023-02-28
Zmodyfikowano: 2023-03-20

Eklent Kaci ponownie mistrzem świata

7 marca 2023

Eklent Kaci sięgnął ponownie po najważniejsze troeum w bilardowej odmianie 10-bil. Reprezentant Albanii wygrywał te zawody w 2021 roku a w ubiegłym sezonie zdobył brązowy medal.

Kaci w finale pokonał 10:7 Hiszpana Francisco Sanchez Ruiza, który był blisko dokonania niesamowitego wyczynu. Na przestrzeni kilku miesięcy stanął przed szansą zdobycia mistrzowskich tytułów w 8, 9 i 10-bil. W "dziesiątkę" jednak musiał zadowolić się "tylko" srebrem.

Najlepiej z reprezentantów Polski wypadł Konrad Juszczyszyn (Baribal Lubin), który ostatecznie zajął 9. miejsce. W strefie pucharowej zagrali jeszcze: Mateusz Śniegocki, Szymon Kural i Mieszko Fortuński. Oni zostali sklasyfikowani na 17. miejscu.

Tytułu sprzed roku bronił Wojciech Szewczyk. Niestety tym razem turniej nie poszedł po jego myśli i reprezentant Polski zakończył zawody po przegranych meczach z innymi Polakami: Mateuszem Śniegockim i Wiktorem Zielińskim.

Brązowe medale zdobyli: Joshua Filler (Niemcy) i Fedor Gorst. Pula nagród w mistrzostwach wyniosła 250.000$.

Start naszych zawodników został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, PKN Orlen , Polskiego Związku Bilardowego i Partnerów Ziwązku.

28 lutego 2023

8-osobowa reprezentacja Polski rozpoczyna walkę o medale. Tytułu broni Wojciech Szewczyk.

Już dziś o godzinie 20:00 (czasu polskiego) rozegrane zostaną pierwsze mecze w ramach Mistrzostw świata w 10-bil. W wyścigu o łączną pulę nagród w wysokości 250 tys. $ weźmie udział 128 zawodników.

Lepszego początku startów w Las Vegas nie mogliśmy sobie wyobrazić. Wiktor Zieliński obronił tytuł sprzed roku, zdobywając złoto w Alfa Las Vegas Open a Daniel Macioł zakończył zawody na najniższym stopniu podium. W tym turnieju wzięło udział blisko 200 bilardzistów. Jest to świetny prognostyk przed rozpoczynającym się czempionatem.

W Mistrzostwach zagra ośmiu reprezentantów Polski, z obrońcą tytułu Wojtkiem Szewczykiem na czele. Zawody potrwają do soboty 4 marca. Start naszych zawodników został dofinansowany ze środków Ministerstwa SPortu i Turystyki, PKN Orlen , Polskiego Związku Bilardowego i Partneró Związku.

Zapraszamy do kibicowania. Mecze będzie można oglądać na Billiard.TV oraz na World Billiard TV, oficjalnym kanale YouTube CueSports International. Tabela gier oraz wyniki dostępne są na stronie probilliardseries.com.