Predator Pro Billiard Series

Dodano: 2023-02-22
Zmodyfikowano: 2023-03-20

Reprezentanci Polski ponownie podbijają Stany Zjednoczone. Wiktor Zieliński zwyciężył w Alfa Las Vegas Open. Daniel Macioł na 3. miejscu.

27 lutego 2023

Wiktor Zieliński (inmarketing Hades Poznań) obronił zdobyty przed rokiem tutuł najlepszego zawodnika turnieju Alfa Las Vegas Open. W finale, w dwóch setach, pokonał reprezentata Bośni i Hercegowiny - Sanjina Pehlivanowica. Polak za zwycięstwo w turnieju zgarnął czek na 25. tys. $.

Zieliński w drodze po złoto wygrywał z takimi zawodnikami ze ścisłego światowego TOPu jak: David Alcaide, Chang Jung-Lin czy Duong Huoc.

Mało brakło, a moglibyśmy być świadkami polskiego finału. Daniel Macioł (DaSo Team Dekada Sosnowiec) ukończył zawody na 3. miejscu, przegrywając dopiero w półfinale 1:2 z Pehlivanovicem.

Podobnie jak przed rokiem, Polacy świetnie otwierają cykl turniejów w Las Vegas, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w 10-bil. Przypomnijmy, iż tytułu broni Wojciech Szewczyk, który przed rokiem zodbył historyczny, pierwszy złoty medal dla Polski w kategorii mężczyzn.

Pierwsze mecze MŚ już jutro.

Najważniejsze mecze z Las Vegas Open mozna ponownie obejrzeć na Billiard.TV oraz na World Billiard TV, oficjalnym kanale YouTube CueSports International. Tabela gier oraz wyniki dostępne są na stronie probilliardseries.com.

Start Wiktora Zielińskiego, Wojciecha Szewczyka i Daniela Macioła został sfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Bilardowego, PKN Orlen  i Partnerów Związku.

22 lutego 2023

Blisko 200 zawodników rozpocznie dzisiaj walkę w zawodach Alfa Las Vegas Open. Turniej w ramach Cuesports International Expo rozegrany zostanie w dniach 22-26 lutego. Pula nagród wynosi 125 tys. $.

W USA zagra silna reprezentacja Polski, na czele z obrońcą tytułu sprzed roku Wiktorem Zielińskim oraz aktualnym mistrzem świata w 10-bil Wojtkiem Szewczykiem.

W salach hotelu Rio stanie 18 9-stopowych stołów oraz bagatela... 276 stołów 7-stopowych, na których rozgrywane będą mistrzostwa amatorów.

Alfa Las Vegas Open rozegrany zostanie tym razem w nowym formacie. W przypadku remisu w setach 1:1, rozegrany zostanie trzeci set. Jeśli na tablicy będzie widniał wynik 3:3, rozegrana zostanie seria "rzutów karnych".

Mecze można oglądać na Billiard.TV oraz na World Billiard TV, oficjalnym kanale YouTube CueSports International. Tabela gier oraz wyniki dostępne są na stronie probilliardseries.com.

Start Wiktora Zielińskiego, Wojciecha Szewczyka i Daniela Macioła zostanie sfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Bilardowego i Partnerów Związku.