Dodano: 2022-11-23
Zmodyfikowano: 2022-11-29

Polacy na podium Italian 9-ball Open. Zieliński liderem rankingu EPBF.

29 listopada 2022

Fantastycznie dla reprezentantów Polski zakończyły się ostatnie w tym roku zawody Pucharu Europy EPBF Euro Tour, które w dniach 25-28 listopada rozegrane zostały w Treviso. We Włoszech Wiktor Zieliński (inmarketing Hades Poznań) i Mieszko Fortuński (Zagłębie Baribal Lubin) wskoczyli na podium i zajęli ex-aequo 3 miejsce.

Obaj reprezentanci Polski awansowali do finałowego etapu z prawej strony tabeli. Wiktor w meczu o medal pokonał 9:5 Hiszpana Echeverria Iker Adoni a Mieszko okazał się lepszy od Greka Alexa Kazakisa (9:6). W półfinalach lepsi od biało-czerwonych byli: Eklent Kaci (Albania) i Mario He (Austria). Ten drugi wygrał całe zawody, pokonując swojego rywala 9:5.

Wiktor Zieliński po turnieju we Włoszech, pod nieobecność Hiszpana Francisco Sanchez Ruiza, zostanie numerem 1 w Rankingu EPBF. Takiego rezultatu nie uzyskał w historii żaden Polak. Ogromne gratulacje!

Start Kadry Narodowej w EPBF Euro Tour: Wiktora Zielińskiego, Wojciecha Szewczyka, Mieszka Fortuńskiego, Daniela Macioła, Tomasza Kapłana, Sebastiana Batkowskiego, Dominika Zająca został dofinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyniki z turnieju dostępne są na stronie EPBF.com.

23 listopada 2022

Ostatnie tegoroczne zawody Pucharu Europy rozegrane zostaną we Włoszech

Od piątku we włoskim Treviso walczyć będą najlepsi bilardziści Europy w kategorii Open. Przed nami ostatnie w tym roku zawody EPBF Euro Tour.

Na listach startowych znajduje się 234 zawodników. Z powodu bardzo wysokiej frekwencji oraz mniejszej ilości stołów do gry, zawody rozegrane zostaną w ciągu 4 dni. Finałowe rozstrzygnięcia czekają nas więc w poniedziałek 28 listopada.

Podczas turnieju odbędzie się finał Longoni 9-ball League: Polska vs Hiszpania. W meczu występuje dwóch najwyżej sklasyfikowanych zawodników z danego kraju. Będą to: Wiktor Zieliński i Wojciech Szewczyk oraz Jose Alberto Delgado i Jonas Souto.

Wyniki z turnieju będzie można śledzić na stronach epbf.com:

Transmisja video live dostępna będzie na stronie kozoom.com. Wybrane mecze również na profilu Facebook EPBF.