Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Europy Juniorów

Dodano: 2022-08-04
Zmodyfikowano: 2022-08-04

10 medali Reprezentacji Polski

Polscy juniorzy przywiozą z Petrich (Bułgaria) 10 medali. 3 razy wysłuchaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Złote medale przywiozły drużyny juniorów młodszych i dziewcząt oraz Dominika Pawełczyk, która sięgnęła po indywidualne złoto w 10-bil.

Medalowy worek rozwiązał debiutujący w Mistrzostwach Europy Michał Wiech (Nosan Kielce), który wywalczył srebro w odmianie 14/1 grupy młodszej. Dwa dni później mogliśmy się cieszyć z pierwszego złota. Mistrzynią Europy w 10-bil została Dominika Pawełczyk (UKS Miłek Wiślica), która w finale pokonała reprezentantkę Cypru Północnego Alarę Ghaffari. Pierwszy medal dla juniorów starszych wygrał natomiast Wiktor Fortuński (Baribal Zagłębie Lubin), sięgając po brąz. Odmiana 8-bil przyniosła naszym kolejne krążki, tym razem bez złota. Pawełczyk zdobyła srebro, trzecie miejsca w swoich grupach zajęli: Szymon Kural (TCF HUB Kraków) i Adam Swadźba (MUKS IKS Tarnów). Kural dorzucił jeszcze brąz w 9-bil i na siedmiu indywidualnych medalach nasza reprezentacja zakończyła udział w zawodach.


Od samego początku turnieju Polacy świetnie radzili sobie w grach drużynowych. Biało-czerwoni zakończyli Mistrzostwa z przytupem, zdobywając 2 złote i brązowy medal. W kategorii dziewcząt mistrzyniami Europy zostały: Dominika Pawełczyk i Izabella Jońska (Nosan Kielce), które po dramatycznym finale pokonały w "rzutach karnych" reprezentację Austrii. Złoto w juniorach młodszych wywalczyli: Michał Wiech, Adam Swadźba, Dominik Homza (Green Club Gdańsk) i Tomasz Górski (Metal Fach LP Sokółka). Polacy w finale pokonali 2:1 Finlandię. W grupie juniorów starszych zdobylismy brąz. Szymon Kural, Wiktor Fortuński, Dominik Jastrząb (Fair Play Jaworzno) i Jeremi Nowak (Nosan Kielce) ulegli w półfinale Austriakom. Mistrzami Europy zostali Niemcy.

W Bułgarii naszymi najmłodszymi opiekowali się selekcjoner Bogusław Bereżny i Jaromir Brodecki. Start naszych zawodników został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, PZBil oraz Partnerów PZBil.

Klasyfikacja medalowa przedstawia się następujaco:

Poz.

Kraj

Z

S

B

Razem

1.

Holandia

5

1

1

7

2.

Niemcy

4

2

6

12

3.

POLSKA

3

2

5

10

4.

Estonia

1

0

1

2

5.

Serbia

1

0

0

1


Wszystkie wyniki Mistrzostw Europy Juniorów 2022 dostępne są na stronie www.epbf.com.

Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System