Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

The World Games - Birmingam 2022

Dodano: 2022-07-13
Zmodyfikowano: 2022-07-13

Oliwia Zalewska i Wiktor Zieliński rozpoczynają walkę o medale. Transmisja z zawodów na antenie Polsat

 

Już jutro rozpoczną się bilardowe rozgrywki w zawodach The World Games 2022. Rozegranych zostanie pięć turniejów. W pool bilard rywalizować będą panie i panowie ( 9 bil) . W karambol ( 3-bandy) i snooker zagrają mężczyźni. Wśród uczestników jest wyłoniona po bardzo trudnych kwalifikacjach dwuosobowa reprezentacji naszych bilardzistów. To Oliwia Zalewska ( Akademia Bilardowa Rokietnica) oraz Wiktor Zielińśki ( Hades Poznań ). Przeciwnikiem Wiktora w pierwszej rundzie jest obrońca złotego medal i były mistrz świata Carlo Biado ( Filipiny ) . Rywalką Oliwi będzie natomiast mistrzynie Europy Eylul Kibaroglu ( Turcja ) . Na imprezie jednym z dyrektorów zawodów bilardowych jest delegowany przez Światową Konfederację Sportów Bilardowych ( WCBS ) Marcin Krzemiński, który odpowiada za kwestie związane z dopingiem w WCBS. Główne spotkania będzie można obejrzeć na antenie Polsatu, który prowadzi transmisje z całych zawodów The World Games.


 

       
       
       
       

 

W każdym turnieju bierze udział po 16 zawodniczek i zawodników, a wśród pool bilarda i karambolu są absolutnie najlepsi z najlepszych, na czele z wielokrotnymi mistrzami świata oraz kontynentów, w snookerze niestety widoczny  jest całkowity brak kogokolwiek z światowej czołówki .


Plan gier i wyniki dostępne na stronie : https://bit.ly/3yYvIp8

 

W chwili obecnej brak jest informacji o transmisji internetowej ze spotkań. Na bieżąco informacje znajdziecie również na stronie WCBS : https://www.facebook.com/WCBSbilliards

 

   
   

Udział Oliwi i Wiktora jest sfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Bilardowego.


 

Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System