Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

World Cup of Pool 2022

Dodano: 2022-05-26
Zmodyfikowano: 2022-06-22

Hiszpanie najlepsi na świecie

22 czerwca

David Alcaide i Francisco Sanchez Ruiz wygrali World Cup of Pool i zgarnęli główna nagrodę w wysokości 60.000$. Hiszpanie w finale pokonali Singapur, który można uznać za największą niespodziankę turnieju.


Polski duet Mieszko Foruński - Wojciech Szewczyk zajął 9. miejsce, przegrywając w drugiej rundzie z zespołem USA. Polacy zaprezentowali bardzo dobrą grę. W pojedynku pierwszej rundy pokonali Hong-Kong, rozgrywając niemal bezbłędne spotkanie. W meczu ze Stanami Zjednoczonymi o porażce zdecydowała słabsza od rywali gra w defensywie.

Start naszej dwójki został sfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Bilardowego.

Więcej infromacji na temat turnieju na stronach www.matchroompool.com.

14 czerwca

32 zespoły rozpoczyna dziś walkę o 250.000$

World Cup of Pool już dziś startuje w Essex (Wielka Brytania). Reprezentacja Polski, czyli Wojtek Szewczyk i Mieszko Fortuński, w pierwszej rundzie zagra z Hong-Kongiem. Przeciwnikami biało-czerwonych będzie więc Lo Ho Sum i Robbie Capito. Ten mecz jutro w sesji popołudniowej, około godziny 12:00.


Pierwsze pojedynki trunieju juz dziś. Jako pierwsi zagrają obrońcy tytułu - Niemcy oraz Nowa Zelandia. Pełny terminarz dostępny jest na stronie matchroompool.com. W Polsce wszystkie mecze na żywo pokaże viaplay.pl.

Start Mieszka Fortuńskiego i Wojciecha Szewczyka finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Bilardowego.

27 maja 2022

Mieszko Fortuński i Wojciech Szewczyk reprezentantami Polski

Kolejną imprezą, po UK Open, organizowaną przez Matchroom Sport będzie World Cup of Pool. Turniej rozegrany zostanie w Essex (Wielka Brytania) w dniach 14-19 czerwca. W zawodach zagra 32 zespoły a pula nagród wyniesie ćwierć miliona dolarów.


Zgodnie w wytycznymi Matchoom zaproszenie na turniej otrzymał najwyżej sklasyfikowany w Rankingu Nineball 2022 Mieszko Fortuński. Po decyzji Zarządu PZBil partnerować mu będzie mistrz świata w 10-bil, najlepszy zawodnik 2022 roku i aktualny mistrz Polski w 9-bil - Wojciech Szewczyk.

   
   

Zawody będą transmitowane na żywo na całym świecie a w Polsce będzie je można śledzić na platformie viaplay.pl.

Jedną z ciekawszych informacji jest powrót na światowe salony żywej legendy bilarda. W składzie Filipin zagra Efren Reyes, który za partnera będzie miał Carlo Biado. Więcej informacji na temat turnieju na stronie matchroompool.com.
Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System