Dodano: 2022-04-29
Zmodyfikowano: 2022-05-05

Wiktor Zieliński i Tomasz Kapłan na podium Italian Open

5 maja 2022

Treviso ponownie okazało się szczęsliwe dla reprezentantów Polski. W turnieju męskim, aż dwóch Polaków awnasowało do półfinałów. Wiktor Zieliński kontynuuje fenomenalną passę i po dwóch zwycięstwach z rzędu, tym razem zameldował się na 3 miejscu. Wiktor w półfinale przgrał z późniejszym zwycięzcą, Joshuą Fillerem.

Po 4 latach na pudło powrócił Tomasz Kapłan. Mistrz Europy w 14/1 ostatnim razem w półfinale meldował się w 2018 roku, również w Treviso. Tomek w półfinale musiał uznać wyższość Eklenta Kaci z Albanii.

Do strefy pucharowej awansowali jeszcze: Konrad Juszczyszyn, Radek Babica, Daniel Macioł, Mieszko Fortuński i Wojciech Szewczyk. Cała piątka sklasyfikowana została na 17. miejscu.

W turnieju dla pań mielismy dwie reprezentantki. Oliwia Zalewska zajęła 5-te a Monika Ząbek 9-te miejsce.

Start Wiktora Zielińskiego, Mieszka Fortuńskiego, Daniela Macioła i Wojciecha Szewczyka został sfinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dofinansowanie startu otrzymali Tomasz Kapłan oraz Sebastian Batkowski.

Wszystkie wyniki na stronie epbf.com.

30 kwietnia 2022

Treviso gości najlepszych zawodników z Europy podczas drugich tegorocznych zawodów Pucharu Europy. Wśród uczestników zawodów jest liczna i co ważne bardzo silna reprezentantów Polski na czele z mistrzem świata w 10 bil Wojtkiem Szewczykiem, Wiktorem Zieliński, który wygrał dwa ostatnie turnieje i dwunastym zawodnikiem rankingu światowego Mieszkiem Fortuńskim. Wszystkim naszym zawodnikom życzymy powodzenia i kolejnych świetnych wyników.

Po raz kolejny zawody będą transmitowane na żywo na antenie stacji TV w Polsce. Na mocy porzumienia impreza będzie transmitowna szerokiej publiczności na antenie SPORTKLUB Polska. Zapraszamy przed ekrany TV w poniedziałek od 16.00 na dwa półfinały oraz finał i liczymy czywiście, że jak ostatnio zobaczymy przy stole zawodników z Orłem na piersi !!!

Start Wiktora Zielińskiego, Mieszka Fortuńskiego, Daniela Macioła i Wojciecha Szewczyka została sfinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dofinansowanie startu otrzymali Tomasz Kapłan oraz Sebastian Batkowski.