Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
orlen
kielce
swietokrzyskie
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

EPBF Euro Tour

Dodano: 2022-03-01
Zmodyfikowano: 2022-03-01

Wiktor Zieliński zwyciężył w Słowenii! Zalewska i Szewczyk dorzucili srebro i brąz!

Po raz drugi z rzędu, a po raz 3 w karierze, Wiktor Zieliński (inmatketing Hades Poznań) wygrał zawody z cyklu Pucharu Europy EPBF Euro Tour. Po tryumfie we włoskim Treviso w listopadzie ubiegłego roku, Zieliński okazał się najlepszy w Lasko, w Słowenii.


Wiktor turniej rozpoczął od porażki z Kamilem Sząszorem. By ostatecznie wygrać cały turniej, zwycięzył... w 10 meczach z rzędu. W półfinale zmierzył się z Wojtkiem Szewczykiem (Bilardo.pl Dekada Sosnowiec). Panowie sprezentowali nam widowisko na kosmicznym poziomie. Praktycznie bezbłęnda gra i 11 partii "z kija" robią wrażenie. Szewczyk co prawda prowadził już 7:5, jednak od tego momentu był tylko dwa razy przy stole, podczas dwóch nieudanych rozbić. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 9:7 dla Zielińskiego. Wojtek Szewczyk zakończył więc turniej z brązowym medalem.
Finał z Joshuą Fillerem (Niemcy) również był bardzo wyrównany i stał na wysokim poziomie. Początkowo mecz kontrolował Polak, później na prowadzenie 6:5 wyszedł Filler. Niedokładności rywala i monstrualne rozbicie Zielińskiego poskutkowały ostatecznym zwycięstwem 9:7.

   

Medalowy występ Polaków w Lasko na tym się nie skończył. Srebrny medal w turnieju kobiecym wywalczyła Oliwia Zalewska (Akademia Bilardowa Rokietnica), która podobnie jak Wiktor również przegrała swój pierwszy mecz. Po 6 zwycięstwach awansowała jednak do wielkiego finału, gdzie zmierzyła się z Amalią Matas. Na Hiszpankę sił już nie wystarczyło, Oliwia przegrała 3:7.

Po turnieju w Słowenii panowie awansowali w Rankingu EPBF. Wiktor Zieliński wskoczył na 2 pozycję, na 7 miejscu jest Wojciech Szewczyk. Oliwia Zalewska znajduje się na 4 miejscu kobiecej klasyfikacji.

Polski Związek Bilardowy podpisał porozumienie z EPBF oraz TVP, na mocy którego kibice w Polsce mogli na żywo obejrzeć najważniejsze spotkania na antenie TVP SPORT. Zawody można było zobaczyć na stronie tvsport.pl, aplikacji mobilnej TVP Sport oraz aplikacji smart TVP Sport. W przyszłości planowane są transmisje na głównej antenie TVP Sport.

Udział w zawodach Wiktora Zielińskiego, Mieszka Fortuńskiego, Tomasza Kapłana, Daniela Macioła, Sebastiana Batkowskiego, Wojciecha Szewczyka, Dominka Zająca, Oliwi Zalewskiej, Izabeli Łąckiej został sfinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pełne wynikie na stronach EPBF.com.
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System