Puchar i Mistrzostwa Polski Seniorów

Dodano: 2022-02-03
Zmodyfikowano: 2022-02-03

Dominik Zając i Sebastian Ryłko zgarniają całą pulę

Czy to będzie kolejny rok pod znakiem Zająca? Patrząc na wyniki zakończonych zawodów w Łódzkim Frame odpowiedź jest oczywista. Para Ryłko-Zając zgarnęła całą pulę. Mistrzowie Polski w parach wrócili do Bielska bogatsi o kolejne doświadczenia i bagatela 2500zł. Tytuł wicemistrzowski powędrował na pomorze z duetem Tomków, Młodzińskiego i Wendickiego. Brązowe medale wywalczyli tegoroczni kadrowicze i obrońcy tytułu z przed roku: Bąk-Wasilewski oraz biorący pierwszy raz udział w Mistrzostwach Par Michał Potysz i Andrzej Barski.

Sobotni Puchar rozpoczęty z lekkim opóźnieniem za sprawą Prezesa związku Dariusza Kobackiego, który przedstawił skład kadry na 2022 rok i Grzegorza Kędzierskiego, który tradycyjnie przyspawał się do mikrofonu na 20 minut, wygrali wspomniani na wstępie Sebastian Ryłko i Dominik Zając, pokonując tuż przed północą parę Kołodziejski-Żejmo. Na trzecim miejscu uplasowali się Maciek Trudnowski z Krystian Wyszczelski oraz Tomasz Bąk z Romanem Wasilewskim.

Tradycyjnie w sobotni wieczór zawodnicy mogli posmakować pizzy przygotowanej przez Doorso. Dziękuję wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w zawodach i zaprezentowanie wysokiego poziomu sportowego. Już dzisiaj zapraszam na kolejny zjazd w terminie 5-6 marca, ponownie do Łodzi. Mamy również potwierdzenie od Leszka Pieśniaka, którego Green Club będzie gospodarzem Pucharu i Mistrzostw Polski w dniach 27-28 sierpnia. Można więc już dzisiaj bukować noclegi.