Mistrzostwa Europy Seniorów

Dodano: 2021-12-08
Zmodyfikowano: 2021-12-08

Historyczny brązowy medal dla Polski

10 lat Polacy musieli czekać na medal Mistrzostw Europy w kategorii Seniorów. W 2011 roku srebrny medal wywalczył Tomasz Malinowski w indywidualnych rozgrywkach w 10-bil. W niedawno zakończonym turnieju we włoskim Treviso reprezentacja Polski sięgnęła po brązowy medal w grach drużynowych.

W Mistrzostwach Polskę reprezentowali: Tomasz Bąk, Bartosz Czapski, Dawid Jędrzejczak, Krzysztof Gardjsas oraz teamleader - Dominik Zając.

Polacy w drodze po medal pokonali kolejno Cypr Północny, Cypr oraz Finlandię. W półfinale ulegli późniejszym mistrzom - reprezentacji Portugalli. Ogromne gratulacje dla całej polskiej ekipy!

Klasyfikacje medalową wygrała Portugalia (3 złote i 1 brązowy medal). Polska sklasyfikowana została na 10 miejscu.