Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

EEBC Champioships - Dynamic Best of East

Dodano: 2021-09-28
Zmodyfikowano: 2021-09-28

Babken Melkonyan i Tomasz Kapłan najlepsi w Bułgarii

Rumuński zawodnik Melkonyan Babken wygrał I Mistrzostwa East European Billiard Council Mężczyzn w 9-Bil. "Włożyłem całą moją energię w to zwycięstwo.Czułem się świetnie. To jest mój czas. Kilka dni temu wygrałem Kremlin Cup w Moskwie, a wcześniej sporo turniejów w Rumunii. Teraz jestem pierwszy w tych ważnych zawodach" - powiedział Babken. Rumun w finale pokonał Mariusza Skonecznego z Polski 9:6. Brązowe medale wywalczyli Konstantin Stiepanow i Sergiej Lutsker z Rosji. Łącznie w turnieju walczyli bilardziści z 6 państw. Blisko podium znaleźli się: Georgi Georgiev, Spasian Spasov z Bułgarii, Petr Urban i David Zalman z Czech.


Pierwsze mistrzostwa EEBC miały fantastyczną przyjacielską atmosferę. To jeden z wyznaczników sportowych imprez EEBC. "Dziękuję zawodnikom, partnerom EEBC, władzom miasta Petrich i przyjaciołom z klubu bilardowego w Petrich za wspaniałą pracę. To był fantastyczny turniej" - powiedział prezes EEBC Marcin Krzemiński.

Wielkie podziękowania należą się sponsorom: Iwan Simonis S.A., Wameter (Aramith) S.A, Dynamic Billard Organization, Cuetec and Kamui.

Dwa dni później rozegrany został tzreci turniej z cyklu Dynamic Billard Best of East, który nie tylko był interesujący sportowo, ale także był miejscem spotkania zawodników z 7 państw po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Wyniki pokazały, że czołowi zawodnicy nie stracili swojej wysokiej dyspozycji i ciągle podnoszą umiejętności. Zwycięzcą zawodów został Tomasz Kapłan z Polski. W finale zmierzył się z bułgarskim numerem 1 Georgi Georgievem i pokonał go 7:4.


Ostatni mecz turnieju obfitował w partie bez pomyłki (z kija) i precyzyjne zagrania. Na podium znaleźli się bilardziści z 3 państw. Obok dwóch Polaków stanęli Bułgar i Rumun. Brązowe medale wywalczyli bowiem junior z Polski Dominik Jastrząb i doświadczony Cyprian Gindać z Oradei. W ćwierćfinałach odpadli dwaj Rosjanie: Konstantin Stiepanov i Sergey Lutsker oraz Grek Georgios Axavvidis i Bułgar Spasian Spasov.

Wyniki turniejów można zobaczyć na stronie ebc-billiard.com.

Start Tomasza Kapłana, Mariusza Skonecznego, Karola Skowerskiego i Sebastiana Batkowskiego został sfinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego oraz Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Powrót
© 2021 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System