Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski UKS-ów Kielce 2021

Dodano: 2021-09-25
Zmodyfikowano: 2021-09-27

Złote medale dla młodych zawodników UKS Wiślica, Nosan Kielce, UKS Fair Play Jaworzno, UKS Pałuki Żnin, BOSIR Piechcin. Za nami XXIV Mistrzostwa Polski UKS-ów ...

W Kielcach w dniach 24-26 września odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Bilard. W imprezie uczestniczyło blisko 150 osób z 21 klubów z całego kraju. Uroczyste otwarcie odbyło się w piątek i było połączone z pasowaniem na ucznia – bilardzistę dwóch pierwszych klas bilardowych, które uczą się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Kielcach. 

W otwarciu, które poprowadzili wspólnie gospodarze imprezy : Prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego Grzegorz Kędzierski i Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kielcach p. Żaneta Szczepaniak wzięli udział znakomici goście min: Wicemarszałek województwa świętokrzyskiego p. Renata Janik, członek Zarządu województwa świętokrzyskiego p. Tomasz Jamka, wiceprezydent Kielc p. Marcin Chłodnicki, świętokrzyski wicekurator oświaty p. Katarzyna Nowacaka, wiceprzewodnicząca Rady Miasta p. Anna Kibort, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Współpracy  Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego p. Piotr Kisiel, Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta- p. Piotr Łojek. Podczas otwarcia odbyło się również przekazania stołu bilardowego zakupionego przez klub Nosan Kielce dla najmłodszych wychowanków Szkoły Podstawowej nr 1 w Kielcach

Rywalizacja prowadzona była w dwóch salach – głównej finałowej w Szkole Podstawowej Nr 1 , gdzie przygotowano salę wraz z dekoracjami i 4 stołami  oraz w Kieleckiem Centrum Bilardowym. Po trzech dniach rywalizacji poznaliśmy mistrzów Polski w  poszczególnych kategorii którymi zostali :

Kinga Okopień ( UKS Miłek Wiślica ) – dziewczęta pupile

Maja Walkowiak ( UKS Pałuki Żnin ) – dziewczęta juniorki młodsze

Michał Wiech ( Nosan Kielce ) – chłopcy pupile

Maciej Słowik ( Nosan Kielce ) – chłopcy juniorzy młodsi

BOSIR Piechcin – drużynówka dziewcząt

UKS Fair Play Jaworzno – drużynówka chłopców


PEŁNE WYNIKI NA :http://bilard-sport.pl/mpuks/index.php

 

 

Dla najlepszych przygotowano medale puchary oraz nagrody rzeczowe. Nagrody otrzymali również trenerzy w rywalizacji drużynowej. Gospodarze przygotowali również upominki dla każdego uczestnika i opiekuna Mistrzostw. Ogromne podziękowania za organizację składamy na ręce gospodarzy Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kielcach na czele z Grzegorzem Kędzierskim i Żanetą Szczepaniak. Za wkład i przygotowanie i przeprowadzeni imprezy dla p. Izabeli Gajek oraz ekipy sędziowskiej Dariusza Kobackiego, Marka Karlikowskiego, Adama Gajdy i Jakuba Wojciechowskiego. Gratulujemy zwycięzcom oraz ich trenerom, opiekunom i rodzicom. Do zobaczenia za rok !

 

Zawody odbyły się pod Honorowym patronatem sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu p. Anny Krupki oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego p. Andrzeja Bętkowskiego . Akcja została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Wojewody Świętokrzyskiego. 


 

Powrót
© 2021 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System