Dodano: 2021-08-10
Zmodyfikowano: 2021-08-16

Konrad Juszczyszyn trzeci w Słowenii

16 sierpnia 2021

Bilardzista DSB Zagłębie Baribal Lubin, Konrad Juszczyszyn, wywalczył brązowy medal w drugich tegorocznych zawodach o Puchar Europy EPBF Euro Tour, które rozegrane zostały w Lasko, w Słowenii.

Konrad w pierwszym meczu uleł Buałgarowi Spasianovi Spasov 7:9 i o awans do strefy pucharowej musiał walczyć na lewej stronie tabeli. W drodze do półfinału pokonał kolejno:

- Wiktora Zielińskiego (POL) 9:5

W półfinale Konrad musiał uznać wyższość późniejszego zwycięzcy, Hiszpana Francisco Sanchez Ruiza. Medal wywalczony w Słowenii jest trzecim podium w karierze Polaka. W swoim dorobku Juszczyszyn posiada zwycięstwo we Włoszech w 2019 roku oraz srebrny medal, wywalczony w 2015 roku w Niemczech.

W strefie pucharowej Lasko Open zagrali jeszcze: Wiktor Zieliński (5. miejsce), Radosław Babica i Tomasz Kapłan (9. miejsce) oraz Daniel Macioł, Sebastian Batkowski, Mateusz Śniegocki i Wojciech Szewczyk (17. miejsce).

Słabiej tym razem poszło naszym Paniom. Na 9. miejscu sklasyfikowane zostały: Ewa Bąk, Oliwia Zalewska i Iza Łącka.

Start Mieszka Fortuńskiego, Wojciecha Szewczyka, Tomasza Kapłana, Karola Skowerskiego i Mariusza Skonecznego został w pełni (opłaty startowe, przejazd, hotel, ubezpieczenie) sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Polskiego Związku Bilardowego. Częsciowe dofinansowanie otrzymali również: Monika Ząbek i Sebastian Batkowski.

Pełne wyniki turnieju:

10 sierpnia 2021

Pierwsze mecze Dynamic Billard Laško Open już w czwartek

Arena Mistrzostw Europy Juniorów, Hotel Thermana Park Lasko, bedzie gościć najlepszych bilardzistów Starego Kontynentu podczas drugiej tegorocznej odsłony Pucharu Europy EPBF Euro Tour. Od czwartku do soboty rozegrany zostanie turniej Open, w sobotę i niedzielę zaplanowane są zawody dla Pań. Łącznie w turnieju zagra blisko 250 zawodniczek i zawodników, w tym 24 Polaków.

Wyniki z turnieju będzie można śledzić na stronach epbf.com:

Transmisja video dostępna będzie na stronach kozoom.com.

Start Mieszka Fortuńskiego, Wojciecha Szewczyka, Tomasza Kapłana, Karola Skowerskiego i Mariusza Skonecznego zostanie w pełni ( startowe, przejazd, hotel, ubezpieczenie) sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Polskiego Związku Bilardowego. Częsciowe dofinansowanie otrzymają również: Monika Ząbek i Sebastian Batkowski.