Mistrzostwa Polski Juniorów - Łódź 2021

Dodano: 2021-05-04
Zmodyfikowano: 2021-05-05

TCF HUB Kraków zwycięzcą klasyfikacji generalnej

Klub Frame w Łodzi był gospodarzem tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Juniorów. Zawody przeprowadzone zostały w czterech kategoriach indywidualnych. Biorąc pod uwagę również drużynówkę, rozdano 13 kompletów medali.

Pierwszego dnia zawodów rozegrany został turniej drużynowy. Najlepszy spośród 15 zespołów okazał się team TCF HUB Kraków, który w finale 3:0 pokonał Nosan Kielce. Tym samym krakowianie obronili tytuł zdobyty przed rokiem. Brązowymi medalistami zostali bilardzisci Green Clubu Gdańsk oraz MUKS IKS Tarnów.

Od piątku 30 kwietnia rozpoczęły się gry indywidualne. Gwiazdami w grupie starszej zostali: Michał Urbański (Frame Łódź) oraz Szymon Kural (TCF HUB go77.pl Kraków), którzy zdobyli po 2 złote medale. Szymon wygrał "ósemkę" i "dziewiątkę", Michał natomiast okazał się najlepszy w 10-bil i 14/1 oraz wywalczył dodatkowo brąz w 8-bil. Dwukrotnym wicemistrzem został Oskar Jamorski, który dorzucił jeszcze brązowy medal.

W kategorii juniorów młodszych w każdej odmianie zwyciężał inny zawodnik. Mistrzem Polski w 8-bil został Dominik Jastrząb z Fair Play Jaworzno (+ dodatkowo brąż w 14/1) a w 9-bil Wiktor Fortuński, reprezentujacy Baribal Zagłębie Lubin (+ srebro w 10-bil). W "dziesiątkę" wygrał Paweł Boguszewski (Green Club Gdańsk) a w 14/1 złotym medalistą został Karol Zielenkiewicz (Metal Fach LP II Sokółka). Na uwagę zasługuje świetny występ Adama Śwadźby (MUKS IKS Tarnów), który zobył dwa srebrne i jeden brązowy medal.

Dziewczęta również rozgrywały zawody w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie młodszej mistrzyniami Polski zostały: Izabella Jońska (Nosan III Kielce) - w 8-bil, która dorzuciła brąz w 9-bil oraz Magdalena Bierzgalska (Mak Marketing UKS 13 Joker Tomaszów Maz.) - w 9-bil. W grupie starszej złote medale powędrowały do Julii Tarki (Akademia Bilardowa III Rokietnica) - w 9-bil oraz Dominiki Pawełczyk (UKS Miłek Wiślica) - w 10-bil, która również została wicemistrzynią Polski w "dziewiatkę".

Klasyfikację generalną wygrał klub TCF HUB Kraków. Na podium wskoczyli jeszcze: Frame Łódź oraz Nosan Kielce.