Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Bilardowa Ekstraklasa

Dodano: 2021-03-18
Zmodyfikowano: 2021-03-18

Metal Fach LP i Akademia Bilardowa na czele tabeli

Zakończył się pierwszy zjazd Bilardowej Ekstraklasy. W Hotelu Tęczowy Młyn tym razem rozegranych zostało 11 pojedynków. Mecze Nosanu Kielce, z powodu zakażeń koronawirusem w drużynie, zostały przełożone i rozegrane zostaną przed, lub w trakcie drugiego zjazdu w maju. Z sytuacji skorzystali Metal Fach LP oraz TBC Investment BSB Maximus, którzy rozegrali miedzy sobą pojedynek, który pierwotnie zaplanowany był na 7. kolejkę.


Pierwszy zjazd z czystym kontem zakończyły zespoły z Sokółki i Rokietnicy. Metal Fach po bardzo wyrównanym meczu pokonał Kosmopell Arkadię Tczew 14:12 a następnie rozgromił beniaminka TBC Investment BSB Maximum Bydgoszcz 14:2. Na zakończenie, w szlagierze 3. kolejki, Sokółczanie pokonali 14:11 Baribal Zagłębie Lubin.

Akademia Bilardowa Rokietnica w pierwszym spotkaniu sprawiła niemałą niespodziankę. Po zaciętym meczu i pościgu w trzeciej zmianie, Radek Babica i spółka pokonali 14:13 dwukrotnych mistrzów Polski - Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. W drugim meczu gładko rozprawili się z debiutującym w Ekstraklasie WSB M13 Warszawa. Warto dodać, iż w tym spotkaniu Akademia wygrała 14 partii z rzędu ustanawiając, na tę chwilę nie do pobicia, nowy rekord Bilardowej Ekstraklasy. Rokietniczanie do pełni sukcesu dołożyli jeszcze trzecie zwycięstwo, tym razem z Arkadią - 14:11.


Bardzo dobrze zaprezentowali się również bilardziści Green Clubu. Gdańszczanie również zachowali czyste konto, jednak zajmują dopiero czwarte miejsce w tabeli, gdyż rozgrywali tylko 2 mecze. Green Club zaskakująco gładko rozprawił się z zespołem Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki 14:8 i dorzucił zwycięstwo z WSB M13 Warszawa 14:10.

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Zajmuje Baribal Zagłębie Lubin. Skład Bogusława Fortuńskiego zaliczył potknięcie tylko z Metal Fachem. Poza tym na swoim koncie ma 2 zwycięstwa, z WSB M13 oraz Kosmopell Arkadią.

Środek tabeli zajmuje Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, który jest jednym z dwóch negatywnych bohaterów zjazdu. Jedno zwycięstwo nie jest tym, czego można oczekiwać po dwukrotnych mistrzach Polski. W Kielcach zawiodła również Arkadia. Brązowi medaliści 2020, mimo iż rozgrywali mecze z trudnymi rywalami, z pewnością nie spodziewali się, że zakończą zjazd z zerowym dorobkiem zwycięstw.


Tym razem bez zaskoczenia, tabelę zamykają beniaminkowie. Sami zawodnicy przyznali, że na aklimatyzację w warunkach Bilardowej Ekstraklasy potrzeba czasu. Zarówno WSB M13 Warszawa jak i TBC Investment BSB Maximus Bydgoszcz lepiej zagrali w meczach zamykających serię.

Transmisję na żywo w Internecie z 1. zjazdu przeprowadziła Sportowa Telewizja Internetowa. Skróty meczów pokaże niebawem SPORTKLUB HD. Pojedynki sędziowali Maciej Szczawiński i Andrzej Skupień. Zjazd przebiegł w bardzo przyjaznej atmosferze, mimo obostrzeń i ograniczeń związanych z COVID-19.

Drugi zjazd Bilardowej Ekstraklasy zaplanowany jest na dni 7-9 maja, również w Hotelu Tęczowy Młyn.

Wyniki, tabele i statystyki na stronie Polskiej Ligi Bilardowej.
Powrót
© 2021 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System