Aktualności

Mistrzostwa Polski w Bilard 2020 zakończone

Dodano: 2020-12-20
Zmodyfikowano: 2020-12-21

Monika Ząbek i Wojciech Szewczyk podwójnymi mistrzami Polski i zwycięzcami rankingów Polskiego Związku Bilardowego i głównymi gwiazdami Mistrzostw Polski w Bilard - Kielce 2020. Złote medale również dla Daniel Macioła i Oliwi Zalewskiej.

To były wyjątkowe Mistrzostwa począwszy od organizacji przez sensacyjne wyniki i rozstrzygnięcia na promocji kończąc.

Główną gwiazdą w kategorii kobiet została Monika Ząbek ( Baribal Lubin ) . Zdobyła złoto w 8 bil oraz 9 bil oraz została zwyciężczynią rankingu Polski kobiet. Wśród mężczyzn prym wiódł Wojciech Szewczyk ( Cromo Stal Katowice), który również nie miał sobie równych w odmianie 8 bil i 9 bil i zwyciężył w rankingu Polskiego Związku Bilardowego 2020. Złote medale w 10 bil powędrowały do Oliwi Zalewskiej ( Nosan Kielce ) oraz Daniela Macioła ( Cromo Stal Katowice ) . Ogromne gratulacje dla nowych Mistrzów !!!.

Nie obyło się bez niespodzianek do których zaliczyć należy min. występy Dominiki Pawełczyk ( UKS Miłek Wiślica) która zdobyła srebrny i brązowy medal oraz Michała Muklewicza ( Green Club Gdańsk ) i Oskara Jamorskiego ( UKS Snikers Rękoraj) którzy wywalczyli brązowe medale. Było mnóstwo dramatycznych pojedynków jak mecz S. Nowaka z D. Maciołem, R, Babicy z M. Fortuńskim czy też ostatnie spotkanie mistrzostw czyli finał Szewczyka z K. Juszczyszynem. Były wielkie chwile radości i dramaty, ale to jest właśnie piękno sportu bilardowego.

UKS Pałuki Żnin 0 0 1

Zawody rozegrane w dyscyplinie sanitarnej, na straży której stała ekipa sędziowska kierowana przez Macieja Szczawińskiego. Wielkie podziękowania należą się jednak samym zawodniczkom i zawodnikom którzy z ogromną odpowiedzialnością bez żadnych problemu zastosowali się do obostrzeń Covid 19 .

Zawody miały też świetną oprawę medialną, a relacje biły rekordy oglądalności za dziękujemy całej ekipie Tvsports.pl, która odpowiadała również za przygotowanie sali gier.  Oczywiście ogromne słowa podziękowania kierujemy dla sponsorów i wspierających firm. Partnera Strategicznego firmy Euro Tech kierowanej przez p. Andrzeja Gibasa, Rasson Song, Europool, Bilardsklep, Iwan Simonis, Aramith, Brześć Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Świętokrzyskiego , hotelowi Binkowski oraz Patronom Medialnym TVP 3 Kielce, Radio Kielce, Echo Dnia, CK Sport, Radio Fama Kielce, Sportklub Polska, Tvsportspl,

Podziękowania należą się wszystkim którzy wspierają starty zawodników, ich trenerom i rodzicom oraz oczywiście samym zawodnikom i zawodnikom, którzy dzięki prezentowanemu wysokiemu poziomowi sportowemu przysporzyli swą grą wiele radości i wzruszeń.