Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski w Bilard - Kielce 2020 czas zacząć !

Dodano: 2020-12-13
Zmodyfikowano: 2020-12-13

Już jutro walka o tytuły mistrzowskie, kadrę narodową i przepustki na Euro. Patronat Honorowy nad imprezą Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu p. Anny Krupki.

 

 

Przez pięć kolejnych dni ( 14-18.12.2020) hotel Binkowski w Kielcach będzie gościł najlepsze zawodniczki i zawodników z całej Polski. Mowa oczywiście o finałach Mistrzostw Polski w Bilard, których zagra 32 mężczyzn i 12 kobiet wyłonionych z kilkunastu całorocznych turniejów Pol Tour, Pucharu Kobiet i eliminacji regionalnych. Walka toczyć będzie się oczywiście o tytuły mistrzowskie, prestiż, kwalifikację do kadry narodowej oraz reprezentacji Polski.W gronie mężczyzn wśród głównych pretendentów do medali wymienia się obrońców tytułów z ubiegłego roku Wojciecha Szewczyka ( Cromo- Stal Katowice), Mieszka Fortuńskiego   ( Baribal Zagłębie Lubin ) , oraz Tomasza Kapłana ( Nosan Kielce) . Oczywiście zawsze musimy pamiętać o bardzo groźnych Mariuszu Skonecznym ( Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki )  młodym Danielu Maciole ( Cromo Stal Katowice) , bardzo dobrze radzącym sobie w tym sezonie Radosławie Babicy ( Akademia Bilardowa Rokietnica ) oraz zawodnikach którzy na razie jeszcze nie „błysnęli „ w tym sezonie ale zdobywali już medale na Mistrzostwach czyli Sebastianie Batkowskim i Konradzie Juszczyszynie.  W walce o zwycięstwo w rankingu Polski najwięcej szans ma Szewczyk oraz Skoneczny, Fortuński i Babica. Przewaga Wojtka 20 punktów to dużo i mało tak naprawdę bo można ją stracić już po pierwszym dniu co wiedzieliśmy wiele razy podczas mistrzostw Polski. Co najważniejsze dla kibiców emocje powinny nam towarzyszyć dzięki temu do samego końca ! Przypomnijmy tylko, że w zawodach nie zagra Karol Skowerski, który wciąż przebywa w szpitalu w związku z Covid 19.Wśród pań zdecydowane grono faworytek czyli : Izabela Łącka ( Fair Play Jaworzno), Monika Ząbek ( Zagłębie Baribal Lubin), Ewa Bąk ( MUKS IKS Tarnów) zostało powiększone o Bognę Świtała ( UKS Pałuki Żnin) , która w tym roku przebojem wbiła się do czołówki rywalizacji pań i obecnie jest wiceliderką rankingu Polski. Oczywiście nie możemy zapomnieć o obrończyni dwóch złotych medali Oliwi Zalewskiej ( Nosan Kielce). Tutaj jednak wszyscy zadają sobie pytanie o formę Oliwi, która ponad 7 miesięcy przerwy w zawodach po tym jak została szczęśliwą mamą.

 

Tradycyjnie już uczestnicy mają przygotowane najlepsze warunki do gry. Komfortowy hotel Binkowski i klimatyzowana przestronna sala gdzie stanęły nowe stoły Rasson specjalnie ustawione i dostarczone przez Partnera Strategicznego firmę Bilardsklep z suknem Iwan Simonis i bilami Duramith dostarczonymi przez Saluc z Balgii. Do tego pełna oprawa medialna z transmisją na żywo ze wszystkich spotkań oraz wynikami on-line, która pozwoli kibicom na całym świecie śledzić zmagania o medale w tej najważniejszej indywidualnej krajowej imprezie  2020 roku. Natomiast Patronat Honorowy nad zawodami objęła Sekretarz Stanu p. Anna Krupka.


Impreza zgodnie z obowiązującymi przepisami jest zamknięta dla publicznośći !

Serdecznie zapraszamy do śledzenia wyników i transmisji na następujących stronach :

www.tvsports.pl – relacja video ze wszystkich stołów z wynikami live

http://bilard-sport.pl/mp/informacje.php?cPath=199 – tabele gier i wyniki na żywo

https://www.facebook.com/mistrzostwapolskiwbilard - profil facebooka - zdjęcia, wywiady

http://bilard-sport.pl/mp/aktualnosci.php - oficjalna strona Mistrzostw Polski

 

 

 


 

Powrót
© 2021 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System