Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski w Bilard 2020

Dodano: 2020-10-14
Zmodyfikowano: 2020-10-14

Mistrzostwa Polski mężczyzn, kobiet i biznesu w bilard w dniach 13-20 grudnia w Kielcach.

Tegoroczne najważniejsze krajowe rozgrywki rozegrane zostaną, podobnie jak przed rokiem, w kieleckim Hotelu Binkowski. Zawody odbędą się w dniach 13-18 grudnia (turniej mężczyzn i kobiet) oraz 18-20 grudnia (turniej biznesu).

Dzięki współpracy z firmą Euro-Tech zawodnicy ponownie będą mieli okazję zagrać na 8 stołach bilardowych marki Rasson. Świetnie warunki do gry dopełnią: nowe sukna Iwan Simonis oraz bile Duramith. Podczas turnieju nie zabraknie również świetnej oprawy medialnej. Ze wszystkich stołów będzie dostępny przekaz video, który zapewni Sportowa Telewizja Internetowa, a retransmisję Sportklub Polska.

Medaliśći Mistrzostw Polski 2019

Mistrzostwa Polski tradycyjnie zakończą sezon sportowy. Po nich poznamy nazwiska pierwszych kadrowiczów oraz zwycięzców rankingów Polski kobiet i mężczyzn. Tytułów sprzed roku będą bronić: Wojciech Szewczyk i Izabela łącka (8-bil), Tomasz Kapłan i Oliwia Zalewska (9-bil) oraz Miszko Fortuński i Oliwia Zalewska w 10-bil.

Zgodnie z regulaminem sportowym, do mistrzostw Polski mężczyzn kwalifikuje się 21 najwyżej sklasyfikowanych w Rankingu Polski sezonu 2020 (po odjęciu najsłabszego wyniku sezonu). Gwarantowane miejsce w daną odmianę mają również broniący tytułów. Szansą na awans są również eliminacje, które rozegrane zostaną w dniach 31 października i 1 listopada w Bydgoszczy, Białymstoku i Kielcach. Tutaj zakwalifikuje się po 6 zawodników do każdej odmiany. Ostatnią deską ratunku są jeszcze Dzikie Karty.
W grupie kobiet w każdej odmianie zagra po 12 zawodniczek. Poza aktualną mistrzynią Polski, do turnieju finałowego awansuje 9 najwyżej sklasyfikowanych w Rankingu Polski Kobiet (po odjęciu najsłabszego wyniku sezonu). Decydujące rozstrzygnięcia będą miały więc miejsce już w tę niedzielę w Poznaniu.

Więcej informacji, w tym regulamin Eliminacji do Mistrzostw Polski, na stronach Mistrzostw Polski w Bilard 2020. Zapraszamy również na nasz Fanpage na Facebook'u.
Powrót
© 2020 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System