Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2020

Dodano: 2020-10-08
Zmodyfikowano: 2020-10-08

Polska Liga Bilardowa zaczęła długi finisz

Do zakończenia rozgrywek w I i II lidze pozostały jeszcze dwie kolejki. Na wiele pytań znamy już odpowiedzi. Pozostało jeszcze tylko kilka znaków zapytania.

I liga

Zwycięzcami siódmej kolejki I ligą są Bydgoszcz, Jaworzno i Gdańsk. Realnie w walce o Bilardową Ekstraklasę pozostały ekipy: Green Club Gdańsk, House of Pool Warszawa i Maximus Bydgoszcz. Teoretycznych szans nie można jeszcze odebrać zespołom TCF HUB Shopman Kraków i Fair Play Jaworzno. Kto wyjdzie zwycięsko z tego wyścigu dowiemy się po ostatniej kolejce zaplanowanej na 8 listopada.

II liga

Czy Kmicic zdoła dogonić Arkadię i Green Club? Takie pytanie zadają sobie obserwatorzy grupy pierwszej w II Polskiej Lidze Bilardowej. Ostatnie mecze wskazują na to, iż Gdańsk i Tczew nie będą chciały wypuścić z rąk awansu do Turnieju Finałowego. W drugiej grupie mamy już pewnego kandydata do awansu. Jest to Billboard Warszawa. Ale walka o drugie miejsce zapowiada się fascynująco. Chętne są aż trzy ekipy a najwięcej szans ma Eighty Nine Warszawa. „Łeb w łeb" idą liderujące w trzeciej grupie zespoły z Poznania. Jest mało prawdopodobne aby Zakręcona Bila Poznań i Falquon Hades Poznań nie awansowały do finałów. CDC Development UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki zapewnił sobie awans jako lider grupy czwartej. Drugi jest UKS Snikers Rękoraj z przewagą wydaje się wystarczającą nad pozostałymi rywalami. W grupie piątej najlepsi są Bilardo.pl Dekada Sosnowiec przed Spider Wrocław. Zwycięstwem w ósmej kolejce sosnowiczanie „przyklepali" awans do baraży. Pasjonująca końcówka sezonu szykuje się w grupie szóstej. MUKS IKS Tarnów przed Nosan II Kielce i Bacatrans Pino Dębica. Ostatniego słowa nie powiedziały jeszcze Bistro Bilard Koryta Mięsne Brzeszcze. Podobną sytuację mamy w grupie siódmej. Ostateczne rozstrzygnięcie padnie po wbiciu ostatniej bili. Na czele Olimp Masters eDom Lublin, dwa punkty mniej Oskar Stalowa Wola i dwa kolejne mniej Transcare Trójkąt Rzeszów.

Przedostatnia kolejka ligowa zaplanowana jest na 17 i 18 października 2020.

Powodzenia.

Arkadiusz Sząszor
Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej

Powrót
© 2020 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System