Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2020

Dodano: 2020-09-07
Zmodyfikowano: 2020-09-07

Rozgrywki ligowe rozpoczęły bilardową jesień

Po raz szósty w tym roku skrzyżowali swoje kije zawodnicy Polskiej Ligi Bilardowej. Przed nami trzy miesiące decydującej rywalizacji.

I liga

Lider z Warszawy remisuje w Krakowie a Gdańsk odprawia z kwitkiem Jaworzno. Tak w wielkim skrócie zadziało się na czele pierwszoligowej tabeli. Bilardziści House of Pool Warszawa niespodziewanie tylko zremisowali wyjazdowy pojedynek z TCF HUB Shopman Kraków. Potknięcie to skrzętnie wykorzystali gdańszczanie, pokonując pewnie na własnych stołach zespół Fair Play Jaworzno, dzięki czemu wskoczyli na fotel lidera. Czołówkę dogania też BSB Maximum Bydgoszcz, pokonując Frame II Łódź. W ostatnim meczu Frame Łódź okazał się lepszy od drugiej ekipy z Krakowa TCF HUB Ligapp.net.

II liga

W pierwszej grupie prowadzące trzy ekipy zgodnie wygrały swoje mecze w tym samym stosunku punktowym i żadne zmiany w tabeli się nie dokonały. W Warszawie pierwszy pokonuje drugiego czyli Billboard lepszy od Eighty Nine i umacnia się na prowadzeniu. Niespodzianka w Białymstoku: Chorten Elida przegrywa z SKB Mrągowo i w grupie drugiej robi się ciekawie. W grupie trzeciej Zakręcona Bila powiększa przewagę nad rywalami a w czwartej tempa nie zwalniają CD Development UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki i Trytago Łódź. Jedną nogą w Turnieju Finałowym jest już Bilardo.pl Dekada Sosnowiec, którzy mają 13 punktów przewagi. W bezpośredniej walce o drugie miejsce padł remis: Akademia Bilardowa Wodzisław Śląski - Spider Wrocław 3:3. Identyczną sytuację mamy w grupie szóstej. MUKS IKS Tarnów wygrywa i powiększa przewagę a druga i trzecia drużyna w tabeli remisuje ze sobą. Mowa o Bacatrans Pino Dębica i Bistro Bilard Koryta Mięsne Brzeszcze. W ostatniej grupie zwycięstwa zespołów Olimp Masters eDom Lublin i Oskar Stalowa Wola dały nieznaczną przewagę nad rywalami ale nie zakończyły jeszcze emocji w walce o pierwszą dwójkę.

Następna kolejka ligowa zaplanowana jest na 26.09 (II liga) i 4.10 (I liga).

Powodzenia,
Arkadiusz Sząszor
Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej

Wszystkie dotychczasowe wyniki, tabele i statystyki dostępne są na stronach Polskiej Ligi Bilardowej.
Powrót
© 2021 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System