Dodano: 2020-02-18
Zmodyfikowano: 2020-02-24

Mateusz Śniegocki na podium Pucharu Europy. Solidny występ Polaków w Treviso.

24 lutego 2020

Bilardzista klubu Cromo-Stal Katowice - Mateusz Śniegocki - zajął 3. miejsce w zakończonych w sobotę zawodach z cyklu EPBF Euro Tour.

W turnieju we włoskim Treviso "Śniegol" przegrał dopiero w półfinale z Albańczykiem Eklentem Kaci. W strefie pucharowej pokonał kolejno Marco Dorenburg (Niemcy) 9:5, Tima de Ryuter (Holandia) 9:7 oraz Mickey Krause (Dania) 9:4.

Oprócz świetnego wyniku, wykręconego przez Mateusza, inni Polacy również zanotowali solidny występ. Tomasz Kapłan (Nosan Kielce) był 5-ty a Karol Skowerski (Nosan Kielce) i Mieszko Fortuński (Baribal Lubin) zajęli 9. lokatę. W trefie LAST-32 zagrali jeszcze Wiktor Zieliński, Radek Babica i Wojtek Szewczyk.

Słabiej tym razem poszło naszym Paniom. Po dwóch zwycięstwach w ET z rzędu Oliwii Zalewskiej, tym razem bilardzistka Nosanu Kielce zadowolić się musiała dopiero 9. lokatą. Do najlepszej sesnastki awasnowała jeszcze Izabela Łącka (Fair Play Jaworzno).

Wszystkie wyniki można zobaczyć na stronach:

18 lutego 2020

Sezon Pucharu Europy rozpoczynamy w Treviso

BHR Best Western Hotel w Treviso (Włochy) będzie gościł najlepszych bilardzistów Starego Kontynentu podczas inauguracyjnych zawodów Pucharu Europy EPBF Euro Tour. Na starcie turniejów Open i w kategorii Kobiet jest łącznie ponad 250 zawodników.

W otwartych zawodach, które potrwają od czwartku do soboty, zobaczymy 17 Polaków. W kobiecym turnieju zagra 5 biało-czerwonych. Panie zmagania rozpoczną w sobotę a zakończą dzień później.

Z zawodów przeprowadzona zostanie relacja w Internecie. Linki do nowych stron Europejskiej Federacji Bilardowej przedstawiają się następująco:

Transmisja video będzie dostępna na stronach kozoom.com.