Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski w Bilard - Kielce 2019

Dodano: 2019-12-04
Zmodyfikowano: 2019-12-04

Szewczyk i Łącka Mistrzami Polski w 8 bil! Rankingi Panów i Pań się spłaszczają.

 

Wojciech Szewczyk w finale długo pozostawał poza zasięgiem Sebastiana Batkowskiego. Wybierał najlepsze rozwiązania, służyło mu rozbicie, grał skutecznie i z żelazną konsekwencją. Batkowski natomiast długo szukał optymalnego rozbicia. Dlatego przewaga Wojciecha Szewczyka systematycznie rosła. I choć z upływem czasu jego dokładność nieznacznie malała, a Batkowski zdawał się zbliżać do swojego optymalnego rytmu, (w jednym z rozbić posłał 6 bil do łuzy!), to jednak zawodnik Konsalnetu Europool Warszawa zdołał obronić przewagę, wygrywając  ostatecznie finał wynikiem 8-4. Dla Szewczyka to pierwszy medal Mistrzostw Polski w ósemkę. Po raz drugi - po ubiegłorocznym złocie w dziewiątkę - okazał się najlepszym w krajowym czempionacie. W sumie ma już 6 medali Mistrzostw Polski. 

 

 

Szewczyk w drodze po tytuł był niepokonany. Rozpoczął od zwycięstwa nad Stankiewiczem. Dalej uporał się z Turkowskim, Ćwikłą, a w ćwierćfinale z markiem Kudlikiem. Po meczu z Szewczykiem brązowym medalem musiał zadowolić się Mieszko Fortuński. Obok niego na podium stanął Piotr Ostrowski, który na medal Mistrzostw Polski czekał pięć lat. 

 

Izabela Łącka również była niepokonana przez cały turniej. W finale długo jednak zanosiło się na przerwanie tej passy. Ewa Bąk była skuteczniejsza, obejmując prowadzenie 3-1. Wówczas sędziowie zdecydowali o wprowadzeniu limitu czasu na zagranie. Z tą presją Łącka poradziła sobie zdecydowanie lepiej, wygrywając cztery kolejne partie. Ten wynik pozwala Łąckiej śrubować kolejne rekordy: tytuł w ósemkę jest jej 14. w karierze. W sumie zdobyła już 51 medale. 18 z nich wywalczyła w osiem bil. W tę odmianę Mistrzynią została po raz piąty. Dotychczas ostatni tytuł w ósemkę wywalczyła 19 lat temu. 

 

Łącka po drodze pokonała: Weronikę Połczyńską, Ewę Bąk, (odsyłając ją na lewą stronę), a w półfinale - Monikę Ząbek. Brązowy medal wywalczyła także Oliwia Zalewska. Tym samym zakończyła się jej imponująca seria: od 2014 roku, ilekroć brała udział w Mistrzostwach Polski, (w 2016 brała udział w Mistrzostwach Świata w terminie krajowego czempionatu), była najlepsza w ósemkę. 

 

Zarówno Łącka jak i Szewczyk kontynuują serię tytułów: oboje na zakończenie ubiegłorocznych Mistrzostw zostali Mistrzami Polski w dziewiątkę. 

 

Takie rozstrzygnięcia wprowadziły nieco zamieszania w rankingach Pań i Panów. 

Sebastian Batkowski, awansując do finału zrównał się punktami z Tomaszem Kapłanem. Dotychczasowy lider zajął 5. miejsce w ósemkę. W przekroju całego sezonu obaj zawodnicy mają po tyle samo pierwszych i drugich miejsc. Batkowski częściej jednak stawał na najniższym stopniu podium, co czyni go liderem rankingu. W grze o tytuł MVP wśród Panów pozostaje 5 zawodników. Wszyscy awansowali co najmniej do ćwierćfinałów. 

 

Czołówka rankingu mężczyzn po rywalizacji w ósemkę:

1. Sebastian Batkowski - 181 punktów (podia: 2-1-2)

2. Tomasz Kapłan - 181 punktów (podia 2-1-1)

3. Mieszko Fortuński - 152 punkty

4. Marek Kudlik - 148 punktów

5. Karol Skowerski - 133 punkty. 

 

W rankingu Pań na czele wciąż Oliwia Zalewska, która w ósemkę zajęła 3. miejsce. Jej przewaga jednak zmalała. Łącka i Bąk zamieniły się na kolejnych miejscach podium. Szansę na zwycięstwo w rankingu mają jeszcze trzy zawodniczki.(Oliwia Zalewska - ze względu na rozstawienie - w dziesiątkę zajmie co najmniej 9. miejsce). Wszystkie zameldowały się w półfinałach.

 

1. Oliwia Zalewska - 90 punktów

2. Izabela Łącka - 84 punkty

3. Ewa Bąk - 82 punkty

4. Monika Ząbek - 66 punktów 

 

Klasyfikacja drużynowa po I odmianie MP:

1. Bistro Bilard Koryta Mięsne Brzeszcze 1-0-0

1. Konsalnet Europool Warszawa 1-0-0

3. MUKS IKS Tanów 0-1-0

3. Metal-Fach LP Sokółka 0-1-0

5. ERG Bieruń Folie 0-0-2

6. Nosan Kielce 0-0-1

6. Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki 0-0-1 

 

W środę wyłonieni zostaną najlepsi w dziesiątkę.

 

Serdecznie zapraszamy na transmisję wszystkich spotkań na www.tvsports.pl . 

Wyniki on-line na stronie : http://www.bilard-sport.pl/mp/aktualnosci.phporaz https://cuescore.com/tvsportspl

Galeria zdjęć, wywiady, studio mistrzostw : https://www.facebook.com/mistrzostwapolskiwbilard

 

 

 

Powrót
© 2020 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System