Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski w Bilard - Kielce 2019

Dodano: 2019-11-29
Zmodyfikowano: 2019-11-29

Zapraszamy na transmisję z Mistrzostw Polski w Bilard

Już w najbliższy poniedziałek odliczanie dobiegnie końca. Areną zmagań najlepszych bilardzistów w kraju będzie Binkowski Resort w Kielcach, gdzie stanie 8 stołów bilardowych firmy Rasson.


Wyłonieni w całorocznych turniejach eliminacyjnych najlepsi bilardziści będą walczyć nie tylko o medale, ale również o przepustkę do kadry narodowej. Zwycięzcy rankingu kobiet i mężczyzn jak również drugi w rankingu panów otrzymają dodatkowo powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy, a najlepszy w całym sezonie wśród panów otrzyma dodatkowo czek na 10.000 zł. Łącznie rozdanych zostanie sześć kompletów medali, po trzy w każdej kategorii. Wśród faworytów są m. in. aktualni mistrzowie Europy: Mieszko Fortuński (ERG Bieruń Folie) i Karol Skowerski (Nosan Kielce), jak również obrońcy tytułów Wojciech Szewczyk (Konsalent Europool Warszawa), Mariusz Skoneczny (Lipiński Dachy Tomaszów Maz.). Do pretendentów zaliczani są również Tomasz Kapłan (Nosan Kielce), Konrad Juszczyszyn (ERG Bieruń Folie) oraz Sebastian Batkowski (Metal Fach LP Sokólka). Wśród pań faworytką numer 1 jest dwukrotna zwyciężczyni ostatnich zawodów Pucharu Europy oraz obrończyni dwóch złotych medali - Oliwia Zalewska z Nosanu Kielce. Do faworytek należą również Izabela Łącka (Brzeszcze) oraz medalistka mistrzostw Europy Ewa Bąk (MUKS IKS Tarnów).

Mecze rozgrywane będą od poniedziałku do piątku od 9:00 do 21:00. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Ceremonia uroczystego otwarcia odbędzie się w poniedziałek o godzinie 15:30

Z zawodów przeprowadzona będzie transmisja na żywo ze wszystkich pojedynków na stronie Sportowej Telewizji Internetowej - www.tvsports.pl. Spotkania pokaże również ogólnopolska stacja SPORTKLUB. Wyniki on-line będzie można śledzić na stronach PZBil.

Powrót
© 2020 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System