Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

I Turniej Służb Mundurowych w Pool Bilard 8-bil

Dodano: 2019-11-26
Zmodyfikowano: 2019-11-26

I Turniej Służb Mundurowych w Pool Bilard 8-bil

Turniej został rozegrany w dniach 16-17 listopada a zorganizowany został przez Region IPA Kętrzyn wraz z Zarządem Oddziałowym NSZZ FSG przy W-MOSG, Zarządem Oddziałowym NSZZ FSG przy CSSG w Kętrzynie, Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów KPP w Kętrzynie oraz MOSiR Kętrzyn w Bałtyckim Centrum Bilardowym w Kętrzynie przy ul. Stanisława Moniuszki 1.

W zawodach wzięło udział 6 drużyn. Uczestnikami mistrzostw byli zawodnicy:

IPA Region Kętrzyn (dwie drużyny),
IPA Region Kaliningrad,
KPP w Kętrzynie,
NSZZ Policjantów KPP w Kętrzynie,
15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy.

Turniej był rozgrywany w systemie każdy z każdym. Drużyny składały się z trzech zawodników. Kapitan drużyny rozpisywał skład swojej drużyny do każdego meczu. Pierwszego dnia rozegraliśmy 4 kolejki. Drużyna z Gołdapi wykazała się znakomitą grą i wygrywając cztery mecze zapewniła sobie już w pierwszym dniu pierwsze miejsce w klasyfikacji. Dobrze prezentowała się również drużyna z Kaliningradu odnotowując 3 zwycięstwa i porażkę z Gołdapią, co bardzo zbliżało ją do drugiego miejsca. NSZZ Policjantów, IPA I, KPP Kętrzyn oraz IPA II walczyli o zajęcie trzeciego miejsca.


Drugiego dnia została nam do rozegrania jedna kolejka, w której jedynie pewna zwycięstwa była drużyna z Gołdapi. Reszta drużyn dzięki wyrównanym wynikom walczyła o miejsca 2-6. Kaliningrad wygrywając z drużyną KPP Kętrzyn zapewnił sobie drugie miejsce. Walka o trzecie miejsce trwała do końca zawodów. IPA I niespodziewanie pokonała niepokonaną do tej pory drużynę z Gołdapi, NSZZ Policjantów pokonało drużynę IPA II. Mieliśmy bardzo ciekawą sytuację w walce o 3 miejsce NSZZ Policjantów i IPA I miały taki sam bilans 3 zwycięstw oraz 2 porażek i wynik meczy 9:6. NSZZ Policjantów wygrał bezpośredni mecz z IPA I (2:1) i to oni mogli się cieszyć z 3 miejsca.

KPP Kętrzyn zajęła miejsce piąte, a drużyna IPA II miejsce szóste. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem okazał się Mateusz Zawadko nie przegrywając meczu, z bilansem partii 20:3. Drugie miejsce zajął również niepokonany zawodnik Władysław Kwaśniewski z bilansem 20:6, a trzecie miejsce z jedną porażką Mateusz Michałowski z bilansem 19:5.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Wyniki drużynowe:
1 miejsce - 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy,
2 miejsce - IPA Region Kaliningrad,
3 miejsce - NSZZ Policjantów KPP w Kętrzynie,
4 miejsce - IPA Region Kętrzyn I,
5 miejsce - KPP w Kętrzynie,
6 miejsce - IPA Region Kętrzyn II.

Wyniki indywidualne:
1 miejsce - Mateusz Zawadko reprezentujący 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy,
2 miejsce - Władysław Kwaśniewski reprezentujący IPA Region Kętrzyn I,
3 miejsce - Mateusz Michałowski reprezentujący 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy.

Dziękujemy za wsparcie, ufundowanie pucharu za I miejsce oraz objęcie honorowym patronatem Polskiemu Związkowi Bilardowemu. Gorące podziękowania składamy także dla Urzędu Miasta Kętrzyn, Starostwa Powiatowego w Kętrzynie, MOSiR w Kętrzynie, Kętrzyński 1945 - producent Majonezów, Musztard i Ciast oraz INWEST-BUD Inwestycje pod fachowym okiem - Mariusz Piórkowski.

Dziękujemy zawodnikom za udział w turnieju, za dobrą zabawę oraz znakomity poziom sportowy przy stole bilardowym. Gratulacje dla zwycięzców oraz dla osób, które miały ochotę i odwagę zmierzyć się przy stole bilardowym.

Już dzisiaj zachęcamy drużyny do wzięcia udziału w następnym roku.

Krystian Kosik

Powrót
© 2020 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System