Mistrzostwa Świata Juniorów 2019

Dodano: 2019-11-21
Zmodyfikowano: 2019-11-27

Europejczycy wiedli prym w kategorii chłopców. Tajwanka najlepsza wśród dziewcząt.

27 listopada

Reprezntanci Starego Kontynentu okazali się najlepsi w Mistrzostwach Świata juniorów. W kategorii U17 złoty medal zdobył Niemiec Moritz Neuhausen. W finale 9:5 pokonał Huan Fu (Hong Kong). Brązowymi medalistami zostali: Khalid Alghamdi (Arabia Saudyjska) oraz Joey Tate (USA). W grupie U19 niespodziewanym mistrzem został Hiszpan Jonas Souto Comino. W finale pokonał Bośniaka Sanjina Pehlivanovica 11:9. Na najniższym stopniu podium stanęli: Robbie Capito (Hong Kong) i Youngwon Seo (Korea Południowa).

W grupie dziewcząt dominację Europy przerwała reprezentantka Tajwanu Yi-Hsuan Lu. Wicemistrzynią świata została Japonka Okuda Tamami a brązowymi medalistkami: Seoa Seo (Korea Południowa) i Rosjanka Trushevskaia Valeriia.

Reprezentanci Polski niestety nie zaliczą turnieju do udanych. Szymon Kural zaliczył dwie porażki, natomiast Dominik Jastrząb, jedną wygraną i również dwie przegrane. Chłopcy jednak zebrali bardzo cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Warto dodać, iż obu naszych reprezentantów z turnieju wyeliminował późniejszy mistrz świata - Moritz Neuhausen.

Wyniki można zobaczyć na stronach:

22 listopada 2019

Polacy rozpoczynają walkę o medale. Zapraszamy do kibicowania i oglądania transmisji video.

Mistrzowie Europy Juniorów Dominik Jastrząb (UKS Fair Play Jaworzno) oraz Szymon Kural (TCF HUB Kraków) rozegrają dzisiaj swoje pierwsze mecze w Mistrzowtach Świata w kategorii U17. Jako pierwszy do walki stanie Dominik, który swój mecz z Marnitz Hawkes (RPA). Szymek zmierzy się z Norwegiem Emilem André Gangfløt.

Dla naszych reprezentantów to debiut w najważniejszej imprezie sportowej. Jesteśmy jednak przekonani, że są do niej bardzo dobrze przygotowani i liczymy tradycyjnie na dobry występ. Opiekunem naszego duetu jest selekcjoner reprezentacji juniorów Bogusław Bereżny. Powodzenia Panowie!

Mistrzostwa rozgrywane są w trzech kategoriach: U17, U19 oraz Dziewcząt U19. Turniej potrwa do soboty.

Organizatorzy zapewnili świetną oprawę medialną. Wszystkie spotkania będzie można oglądać na żywo oraz śledzić wyniki on-line: