Dodano: 2019-09-18
Zmodyfikowano: 2019-09-23

Tyler Styer zwyciężył w Pucharze Kremla

23 września 2019

Pierwszy finał dużej imprezy w karierze Amerykanina i od razu zwycięstwo. Tyler Styer okazał się najlepszy w 14 edycji Kremlin Cup, która w sobotę zakończyła się w Moskwie.

Zawodnik z USA w strefie pucharowej pokonał kolejno Maksima Dudanetsa, Kima Laksonena, Konstantina Stepanova i w półfinale Aleksę Pecelj. W finale po dramatycznym pojedynku pokonał 8:7 Davida Alcaide. Hiszpan miał dobrą szansę na zakończenie meczu przy stanie 7:6, jednak pomylił się na dość łatwej bili numer 4. Amerykanin skończył układ, wykonując po drodze świetny skok na bilę numer 7. W ostatniej partii Styer wykazał się żelazną psychiką, kończąc "z kija" trudny układ. Za zwycięstwo w turnieju bilardzista z USA otrzymał czek na ok. 10.000 USD.

W zawodach w 10-bil wzięło udział 118 zawodników. Wśród nich było 9 Polaków. Najwyżej sklasyfikowani zostali: Konrad Juszczyszyn (ERG Bieruń Folie) oraz Wojciech Szewczyk (Konsalnet Europool Warszawa), którzy zajęli 9. miejsce.

Pełne wyniki na stronie tournamentservice.net.

18 września 2019

Puchar Kremla zaliczany do Światowego Rankingu WPA wystartował dzisiaj w Moskwie

Kremlin Cup to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w Rosji ale również i w Europie. Turniej organizowany jest w Moskwie już 14 rok z rzędu i zajmuje miejsce w kalendarzach WPA i EPBF oraz ma status Pucharu Świata w Piramidzie. Zawody w pool bilard zaliczane są również do Rankingu Mosconi Cup 2019.

Arena gier Kremlin Cup 2019 - fot. Facebook ABN Billiards

Tym razem turniej rozgrywany jest w sercu sportowej stolicy, ulubionym miejscu mieszkańców Moskwy - na stadionie Łużniki, które były głównym stadionem Igrzysk Olimpijskich w 1980 roku. Kilka lat temu obiekt został odnowiony i stał się główną areną Mistrzostw Świata w piłce nożnej FIFA 2018.

Zawody rozgrywane są w Piramidę i Pool Bilard 10-bil. W Poola startuje 118 zawodników z całego świata a wśród nich jest 9 Polaków. Biało czerwoni zapisali się miłym akcentem w historii turnieju. W 2012 roku zawody wygrał Mateusz Śniegocki.

Tabele turniejowe oraz linki do transmisji video na żywo dostępne są na stronie tournamentservice.net. Zwycięzców poznamy w sobotę 21 września.