Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Europy w Bilard

Dodano: 2019-04-24
Zmodyfikowano: 2019-04-26

Przed nami najdłuższy bilardowy maraton w Europie. Od soboty ruszają Mistrzostwa Europy mężczyzn, kobiet, osób na wózkach inwalidzkich oraz w kategorii U-23

Dobrze znany z organizacji Pucharu Europy Euro Tour, hotel Best Western w Treviso tym razem będzie miejscem gier tegorocznych Mistrzostw Europy. Do Włoch wybiera się dziewięcioosobowa reprezentacja Polski, przed którą stoi nie lada wyzwanie. Czy uda się powtórzyć lub zbliżyć do uzyskanego rezultatu sprzed roku? Odpowiedź na to pytanie da nam 11 dni rozgrywek, które rozpoczynają się już w najbliższą sobotę.

Polacy w 2018 roku wygrali klasyfikację medalową w swojej kategorii, zdobywając 7 medali. Dwa razy cieszyliśmy się z mistrzostwa, a to za sprawą występu męskiej drużyny oraz Konrada Juszczyszyna w "dziewiątkę". "Kinder" dorzucił jeszcze srebro w ósemkę i tym samym zodbył tytuł MVP Mistrzostw. Brązowe medale w grach indywidalnych wywalczyli: Mariusz Skoneczny (14/1), Karol Skowerski (10-bil), Mieszko Fortuński (8-bil) oraz Oliwia Czupryńska (10-bil). Tomasz Kapłan natomiast mógł się cieszyć z drużynowego złota.

Kadra na Treviso jest niemalże identyczna jak przed rokiem. Debiutującą w ekipie będzie Ewa Bąk. W kategorii osób na wózkach inwalidzkich zagrają Leszek Blumczyński i Emil Malanowski.Pełna relacja z Mistrzostw dostępna będzie na stronach europeanpoolchampionships.eu oraz kozoom.com:


Mistrzostwa Europy zakończą się 7 maja. Dwa dni później w tej samej sali gier rozegrany zostanie Puchar Europy EPBF Euro Tour.

Pełne koszty udziału w Mistrzostwach i Pucharze Europy pokryte sa ze środków Polskiego Ziwązku Bilardowego i Ministerstwa Sportu i Turystyki.Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System