Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Bilardowa Ekstraklasa 2019 - druga kolejka zakończona

Dodano: 2019-03-17
Zmodyfikowano: 2019-03-17

Obrońcy tytułu z kompletem punktów. Dwa Oblicza DSB tianDe Lubin. Ząbecki i spółka z pierwszym zwycięstwem.

 

Rozwadowski i Skowerski w pierwszej sesji zagrali dość chimerycznie. Popełnili sporo błędów i niedokładności. Suszczyński i Kosik nie odpuszczali obrońcom tytułu zwłaszcza w grze taktycznej. To wystarczyło jednak na zdobycie tylko dwóch punktów dla BCB MOSiR Kętrzyn. Kętrzynianie rzucili się do odrabiania strat po zmianach. Grzegorz Lasota i Andrzej Pakuła jako pierwsi zaczęli punktować w drugiej sesji, dzielnie stawiając opór Kapłanowi Turkowskiemu. Ostatecznie po tej fazie gry Nosan prowadził 10-5. Po przerwie Lasota i Kosik nadal mocno naciskali na obrońców tytułu. Kapłan i Skowerski zachowywali jednak spokój i cierpliwie wykorzystywali nadarzające się szanse, punktując krewkich rywali. Ostatecznie zawodnicy Nosanu pokonali BCB MOSiR Kętrzyn 14-6.

Rozpoczynający od drugiej kolejki sezon zawodnicy DSB tianDe Lublin zawiedli w pierwszej sesji. Marcel Fortuński i Konrad Juszczyszyn popełnili masę błędów. Choć gdańszczanie, tym razem reprezentowani przez Muklewicza i Krysztofika, nie byli aż tak skuteczni jak na starcie sezonu, udało im się objąć prowadzenie 5-3. Marek Kudlik i Mieszko Fortuński grali dużo spokojniej. Nie podejmowali zbędnego ryzyka i cierpliwie czekali na  błędy rywali, do których prowokowali ich dobrymi odstawnymi. Dawid Jędrzejczak i Norbert Żelasko nie byli tak skuteczni, jak wczoraj. Efekt? Lubinianie odrobili straty i zakończyli sesję z prowadzeniem 10-5. Juszczyszyn i Mieszko Fortuński błyskawicznie zaczęli powiększać przewagę. Od początku ostatniej odsłony meczu debiutujący w Ekstraklasie Gdaniec i Muklewicz stanowili wyłącznie tło dla rywali. Dość powiedzieć, że Gdaniec wykonał ... tylko dwa zagrania, a sesja okazała się najszybszą w historii Bilardowej Ekstraklasy. Bezbłędni lublinianie ustalili wynik meczu na 14-5.

 

 

Tomaszowianie do meczu z Metal-Fachem LP Sokółka przystąpili wyraźnie podrażnieni piątkową porażką. Adam Skoneczny i Mikołaj Ząbecki zagrali bezbłędnie. Niewytłumaczalną regułą pierwszych kolejek Bilardowej Ekstraklasy w tym roku staje się rozczarowująca postawa braci Piekarskich w pierwszych odsłonach meczów. Właśnie ta niemoc, połączona ze świetną dyspozycją tomaszowian, dała ekipie Krzysztofa Lipińskiego prowadzenie 5-0. Mecz wyrównał się w drugiej sesji. Mariusz Skoneczny dzielnie bronili przewagi, a Batkowski i Zając mocno naciskali. Wygrali nawet drugą sesję 6-5, jednak na przerwę Tomaszowianie schodzili z czterema punktami przewagi. Tomaszowianom w ostatniej sesji wystarczyło tej przewagi bronić. Mariusz Skoneczny z Mikołajem Ząbeckim przeciwko Konradowi Piekarskiemu i Sebastianowi Batkowskiemu grali mądrze, korzystając ze swoich szans. Sokółczanie też świetnie zamieniali swoje rozbicia na punkty. To jednak nie wystarczyło by odrobić straty. Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki - Metal-Fach LP Sokółka 14-9.

Skuteczność, pomysł, opanowanie - to wszystko, czego zabrakło w pierwszej sesji starcia EnergyRe Arkadii Tczew z Hulakulą Warszawa. Błędy popełniali Tczewianie:  Konkel i Stojałowski oraz zawodnicy z Warszawy: Jakubiak i nawet Ćwikła. Ci ostatni popełnili ich mniej, wyprowadzając Hulakulę Warszawa na prowadzenie 5-4. Pojawienie się w drugiej sesji Witkowskiego i Rudenki w barwach Hulakuli oraz braci Sząszorów po stronie EnergyRe Arkadii Tczew znacząco podniosło poziom rywalizacji, choć nie obyło się bez pomyłek. Mecz nadal był wyrównany, ale ekipie z Warszawy udało się powiększyć przewagę i objąć prowadzenie 10-8. W ostatniej sesji od początku lepiej prezentowali się Kamil Sząszor i Kacper Konkel. Ćwikle i Rudence brakowało skuteczności. Tczewianie wyrównali i objęli prowadzenie, choć o losach wielu partii decydowały niedokładności i błędy. EnergyRe Arkadia Tczew wygrała 14-11.

 

W II kolejce pauzował Konsalnet Europool Warszawa. 

 

Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System