Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mosconi Cup 2018

Dodano: 2018-12-05
Zmodyfikowano: 2018-12-11

USA z Pucharem Mosconi

11 grudnia 2018

Po dzieiwęciu latach reprezentacja Stanów Zjednoczonych wróciła na tron. W rozegranym w ubiegłym tygodniu Pucharze Mosconi bilardziści USA pokonali "Team Europe" 11:9.


Bilardziści Starego Kontynentu w pojedynku prowadzili tylko w pierwszej fazie. Pierwszy dzień rozpoczęli od prowadzenia 2:0, jednak sesja zakończyła się wynikiem 3:2 dla Amerykanów. Podobnie było drugiego i trzeciego dnia i całkowity rezultat ustalony został na poziomie 9:6. Kiedy w pierwszym meczu czwartej sesji pomiędzy Skylerem Woodward a Albinem Ouschanem padł wynik 5:4 dla Amerykanina, wiadomo było że Europejczykom będzie niezmiernie trudno powrócić do meczu. Bilardziści jednak zgotowali nam wspaniałe widowisko i doprowadzili do stanu 9:10. Wszystko wyjaśnił najbardziej utytułowany w składzie "Team USA" Shane Van Boening, który pokonał Alexa Kazakisa 5:3.

Trzeba przyznać, że w tym roku zobaczyliśmy przy stole zupełnie odmienioną drużynę USA. Widać było pełną koncentrację, mobilizację i najważniejsze - tzw. team spirit w ekipie Johana Ruijsnika. Holender, który zdobywał już puchary z reprezentacją Europy, potrzebował trzech lat, aby zbudować zwycięski zespół.

Czterodniowy Mosconi Cup, rozgrywany w Alexandra Palace w Londynie zobaczyło na żywo ponad 2.500 kibiców. Transmisja telewizyjna trafiła do ponad 100 krajów na całym świecie.

Więcej informacji na stronach organizatora www.matchroompool.com

5 grudnia 2018

Ruszyła tegoroczna edycja Mosconi Cup

To już 25. edycja tego epickiego meczu pomiędzy reprezentacjami Europy i Stanów Zjednoczonych. Tegoroczny turniej będzie wyjątkowy nie tylko z uwagi na fakt srebrnego jubileuszu ale wyprowadzi na fotel lidera jedną z reprezentacji w statystykach wszech szasów. W tej chwili mamy wynik - 12:12.


W składzie "Team Europe" zobaczymy: Nielsa Feijena (Holandia), Albina Ouschana (Austria), Eklenta Kaci (Albania), Jaysona Shaw (Szkocja) oraz Alexa Kazakisa (Grecja), który w ostatniej chwili zastąpił Austriaka Mario He. Barw USA bronią w tym roku: Shane Van Boening, Corey Deuel, Tyler Styer, Skyler Woodward oraz Billy Thorpe.

Ostatnie lata to absolutna dominacja Europejczyków. Zespół Stanów Zjednoczonych ostatnim razem tryumfował w 2009 roku.

Mosconi Cup każdego roku wzbudza ogromne emocje a przed telewizorami gromadzi rekordową liczbę widzów na całym świecie. Zwycięzcy meczu, który rozgrywany jest do 11 zwycięstw, otrzymują czek na 100 tys. USD.Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System