Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

WPA Women World 9-Ball Championship

Dodano: 2018-12-05
Zmodyfikowano: 2018-12-11

Dominacja Azjatek w Chinach. Han-Yu mistrzynią świata.

11 grudnia 2018

Reprezentantka gospodarzy, Han-Yu, została mistrzynią świata w 9-bil 2018. W finale Chinka pokonała swoją rodaczkę Wang Xiaotong 9:6 i po raz trzeci w karierze sięgnęła po najcenniejszy tytuł sezonu. Mistrzostwa ponownie zdominowały zawodniczki z Azji. Na podium, oprócz trzech Chinek, znalazła się reprezentująca Filipiny Rubilen Amit. W "najlepszej ósemce" zobaczyliśmy tylko jedną przedstawicielkę Europy - Kelly Fisher. W "szesnastce" było ich zaledwie trzy.

Niestety wcześnie udział z zawodach zakończyły nasze reprezentantki. Bardziej doświadczona Oliwia Czupryńska zaliczyła dwie porażki. Lepiej poszło debiutującej Ewie Bąk, która wygrała jeden pojedynek z reprezentującą Singapur Tan Hui Ming.

Wyniki z turnieju dostępne są na stronach alison-chang.com.

Start Oliwi Czupryńskiej został sfinansowany, a Ewy Bąk dofinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego i Ministerstwa Sportu i Turystyki.


6 grudnia 2018

Oliwia Czupryńska i Ewa Bąk na Mistrzostwach Świata Kobiet

Już jutro w południowych Chinach, na wyspie Hajnan, a dokładnie w mieście Sanya rozpoczną się Mistrzostwa Świata w 9-bil w kategorii kobiet. W zawodach zagra 64 najlepsze zawodniczki globu a wśród nich dwie reprezentantki Polski: Oliwia Czupryńska i Ewa Bąk.W pierwszej rundzie rundy grupowej nasze panie wylosowały reprezentantki Azji. Oliwia zagra z Chinką Ye Sisi natomiast Ewa - z numerem 2 Światowego Rankingu WPA - Chou Chieh-Yu z Tajwanu.

Każda z grup liczy osiem zawodniczek. Do finałowego etapu awansuje po cztery najlepsze, dwie z rundy wygranych i dwie z koszyka przegranych. Etap LAST 32 będzie rogrywany systemem pucharowym.

Pula nagród w turnieju wynosi 175 tys. USD. Mistrzyni świata zgarnie 44 tysiące.

Wyniki z turnieju będzie można śledzić w Internecie. Linki do wyników on-line, tabel i streamów video dostępne są na stronie alison-chang.com. Początek turnieju 6 grudnia o godzinie 10:00 czasu lokalnego.

Start Oliwi Czupryńskiej został sfinansowany, a Ewy Bąk dofinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego i Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System