Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Atlantic Chellenge Cup

Dodano: 2018-12-03
Zmodyfikowano: 2018-12-03

Europejscy juniorzy rozgromili kadrę USA

Od 2015 roku, na wzór Mosconi Cup, rozgrywany jest mecz pomiędzy reprezentacjami Europy i Stanów Zjednoczonych. W przeciwieństwie do profesjolanej imprezy organizowanej przez Matchroom Sport, w Atlantic Challenge Cup rywalizują juniorzy.

W 2015 roku wynik brzmiał 11:9 dla Europy. W kolejnych latach dominacja bilardzistów Starego Kontynentu rosła i w sezonie 2016 padł wynik 11:3 a rok później 11:2. W czwartej edycji miała pomóc legenda kobiecego bilarda - Alison Fisher, która wystąpiła w roli trenera tegorocznego składu "Team USA". Europa pod dowództwem Litwina Tomasa Birkmanisa wystąpiła w zestawieniu: Fedor Gorst (Rosja), Jan van Lierop (Holandia), Patrick Hoffman (Niemcy), Valeria Trushevskya (Rosja), oraz reprezentanci Polski - Weronika Karwik i Wiktor Zieliński. Stany Zjednoczone wystawili natomiast skład: April Larson, Shane Wolford, Joey Tate, Kaiden Hunkins, Michelle Jiang i Justin Matrin. Faworytami w tym starciu byli oczywiście Europejczycy. Nikt się jednak nie spodziewał, że ostatecznie padnie wynik... 11:0 a USA nie będzie w stanie nawiązać jakiejkolwiek walki z rywalem.

Puchar pozostaje więc w Europie. My mamy jednak nadzieję, że ropoczynający się już jutro Mosconi Cup nie zakończy się podobnym wynikiem a widowisko będzie o wiele bardziej emocjonujące.

Więcej informacji na temat rozgrywek na stronie http://www.atlanticchallengecup.com/


Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System