Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski w Bilard - Kielce 2018

Dodano: 2018-12-01
Zmodyfikowano: 2018-12-01

Mistrzostwa Polski zakończone! Szewczyk i Łącka Mistrzami dziewiątki.

Choć trudno w to uwierzyć, Wojciech Szewczyk dopiero w tym roku po raz pierwszy został Mistrzem Polski. W finale pokonał jednego z najlepszych specjalistów od tej odmiany na Starym Kontynencie - Mistrza Europy - Konrada Juszczyszyna. W finale Szewczyk popełnił zdecydowanie mniej błędów. Wykazał też większą cierpliwość w meczu, stojącym na wysokim poziomie finale. Ostatecznie Szewczyk zdobył pierwszy tytuł, wygrywając 9-4. Juszczyszyn dwukrotonie był Mistrzem Polski. W zeszłym roku schedę po nim przejął klubowy kolega - Mieszko Fortuński. Brązowe medale zdobyli Fortuński i Kamil Sząszor. Mariusz Skoneczny i Tomasz Kapłan, którzy rywalizowali o zwycięstwo w rankingu, zatrzymali się na ćwierćfinale.

   

W rywalizacji Pań pogromczynię w końcu znalazła Oliwia Czupryńska. Izabela Łącka w finale wygrała 6-5, broniąc tytułu Mistrzyni Polski w dziewiątkę. Brązowe medale wywalczyły Weronika Połczyńska i Kinga Rauk. Kwestia zwycięstwa Czupryńskiej w rankingu Pań została rozstrzygnięta, gdy jasnym stało się, że kielczanka zagra o awans do półfinałów.

We wszystkich odmianach Mistrzostw Polski udział wzięło 50 zawodniczek i zawodników. W klasyfikacji multimedalistów zwyciężyła Oliwia Czupryńska. W sumie 24 medale trafiły do 15 zawodników.

1. Oliwia Czupryńska 2-1-0
2. Izabela Łącka 1-1-1
3. Mariusz Skoneczny 1-1-0
4. Mieszko Fortuński 1-0-2
5. Wojciech Szewczyk 1-0-0

12 klubów w tym roku mogło poszczycić się swoimi reprezentantami na podium Mistrzostw Polski. Głównie dzięki występowi Oliwii Czupryńskiej, po raz drugi z rzędu najlepszy okazał się Nosan Kielce.

1. Nosan Kielce - 2-1-1
2. ERG Bieruń Folie 1-2-2
3. Bilard Bistro Koryta Mięsne Brzeszcze 1-1-1
4. Duet Lipiński Dachy Tomaszów Maz. 1-1-0
5. Konsalnet Warszawa 1-0-0
6. Metal-Fach LP Sokółka 0-1-1
7. MUKS IKS Tarnów 0-0-2
8. Arkadia Tczew 0-0-1
8. Joker Bilard Team Tomaszów Maz. 0-0-1
8. Ósemka Rzeszów 0-0-1
8. UKS Bila Zduny 0-0-1
8. UKS Snikers Rękoraj 0-0-1

Dla kilkorga zawodników były to wyjątkowe Mistrzostwa. Chodzi przede wszystkim o bariery, które udało im się przełamać. Wojciech Szewczyk po raz pierwszy został Mistrzem Polski, a Mikołaj Ząbecki, Kamil Sząszor i Weronika Połczyńska zdobyli swoje pierwsze medale. Szewczyk okazał się najlepszym w dziewiątkę. Ząbecki swój popis dał w dziesiątkę. Brązowe medale w dziewiątkę wywalczyli Sząszor i Połczyńska.

27. Mistrzostwa Polski cieszyły się dużym zainteresowaniem mediów. Codzienną kronikę Mistrzostw emitował kielecki oddział TVP. Retansmisje najważniejszych spotkań pokaże Sportklub. Każdego dnia w Studiu Bilardowych Mistrzostw Polski na żywo gościli zawodnicy, eksperci i organizatorzy. Transmisję na żywo codziennio oglądały tysięce osób na całym świecie. 

Emil Paliwoda

Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System