Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski w Bilard - Kielce 2018

Dodano: 2018-11-28
Zmodyfikowano: 2018-11-29

Mieszko Fortuński i Oliwia Czupryńska Mistrzami Polski w ósemkę.

 

Tylko tego brakowało Mieszkowi Fortuńskiemu ( ERG Bieruń Folie) w krajowej rywalizacji, od kiedy na poważnie się do niej włączył - tytułu Mistrza Polski w ósemkę. Dotychczas jego najlepszym wynikiem był brąz w tę odmianę. 

Jednak początek finału przeciwko Mariuszowi Skonecznemu (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki) wcale nie wskazywał na taki obrót spraw. To Skoneczny objął dwupunktowe prowadzenie. Potem jednak Fortuński wyrównał i stopniowo budował przewagę. Obu zawodnikom w ostatnim meczu momentami brakowało dokładności, jednak Fortuńskiemu jakby mniej. Wygrał 8-4, zdobywając swój 5. tytuł Mistrza Polski.

 

W półfinale Mieszko Fortuński pokonał Sebastiana Batkowskiego ( Metal fach LP Sokółka) , który na najniższym stopniu podium stanął obok Michała Turkowskiego. Fortuński w drodze po tytuł odprawił jeszcze Kapłana, Goska, Jastrząba i Nowaka. Czarnym koniem ósemki Panów okazał się Wojciech Gosk, który długo i skutecznie stawiał opór Michałowi Turkowskiemu ( Nosan Kielce) w meczu o medal.  

Dla Oliwii Czupryńskiej (Nosan Kielce ) to piąty tytuł Mistrzyni Polski w ósemkę. Zdobyła go po finale bez historii, pokonując Izabelę Łącką 5-0. Czupryńska obroniła tytuł sprzed roku. Łącka na podium tej odmiany wróciła po rocznej przerwie. Więcej emocji dostarczyły półfinały, zwłaszcza ten, który okazał się przepustką dla Czypryńskiej do finału. Po zaciętym starciu  Ewą Bąk (MUKS IKS Tarnów) , w decydującej partii Panie przez kilkanaście minut toczyły grę taktyczną. Dopiero błędy Ewy Bąk, która osiągnęła w niej znaczną przewagę, pozwoliły Czupryńskiej przechylić szalę zwycięstwa na jej stronę. Brązowy medal wywalczył także Anita Sochacka (UKS Snikers Rękoraj) . To jej pierwsze podium w ósemkę. 

 

Rywalizacja Panów spłaszczyła ranking Polski. W grze o tytuł MVP są jeszcze czterej zawodnicy. Ćwierćfinał pozwolił Tomaszowi Kapłanowi obronić się przed pogonią, ale do rozegrania pozostały jeszcze dwie odmiany.

 

RANKING MĘŻCZYZN:

1. Tomasz Kapłan - 221 pkt

2. Mariusz Skoneczny - 211 pkt

3. Mieszko Fortuński - 187 pkt

4. Sebastian Batkowski - 182 pkt

 

W rywalizacji Pań na czoło rankingu awansowała Oliwia Czupryńska, która przesunęła się o dwa miejsca.

 

1. Oliwia Czupryńka - 92 pkt

2. Ewa Bąk - 90 pkt

2. Izabela Łącka - 90 pkt

4. Anita Sochacka - 78 pkt

 

Dziś wyłonieni zostaną najlepsi w 10 bil.

 


GALERIE FOTO NA STRONIE MISTRZOSTW - LINK

 

 

TRANSMISJA VIDEO i WYNIKI NA TVSPORTSPL - LINK


Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System