Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski w Bilard - Kielce 2018

Dodano: 2018-11-27
Zmodyfikowano: 2018-11-27

Rozpoczęły się 27. Bilardowe Mistrzostwa Polski. Firma Euro Tech i Polski Związek Bilardowy Partnerami na kolejne trzy lata. Minister Sportu i Turystyki dziękuje medalistom Mistrzostw Europy.


Już tylko ośmiu zawodników pozostało w walce o medale w ósemce. W zaplanowanych na dzisiaj ćwierćfinałach zagrają niepokonani: Mateusz Śniegocki, Sebastian Batkowski, Michał Turkowski i Mieszko Fortuński. W tej fazie turnieju są także zwodnicy z jedną porażką: Tomasz Kapłan, Wojciech Gosk, Kamil Sząszor i Mariusz Skoneczny.
 
W gronie ćwierćfinalistów tylko jeden zawodnik nie ma jeszcze medalu Mistrzostw Polski. To najmłodszy w stawce - Kamil Sząszor. Wojciech Gosk na podium  Mistrzostw Polski stał raz - w 2000 roku zdobył srebrny medal w 14/1. Tytułu broni Tomasz Kapłan, który przed rokiem w finale pokonał Karola Skowerskiego. Podium uzupełnili wówczas Mariusz Skoneczny i Marek Kudlik. 


 
Już zmagania pierwszego dnia Mistrzostw zawęziły grono zawodników z szansami na zwycięstwo w rankingu. W najgorszej sytuacji byli Skowerski i Turkowski, zajmujący wspólnie 6. miejsce. By na koniec sezonu być wyżej od  lidera stawki - Tomasza Kapłana, któryś z nich musiałby zdobyć komplet tytułów i liczyć na to, że Kapłan przez cały turniej nie wygra ani jednego meczu. Kolejne zwycięstwa lidera sprawiły, że szanse na jego dogonienie stracił "nr 5" w rankingu - Mikołaj Ząbecki. Szansę na detronizację Kapłana mają już zatem tylko Mariusz Skoneczny, Sebastian Batkowski i Mieszko Fortuński.
 
  
 
Firma Eurotech będzie sponsorem strategicznym co najmniej trzech kolejnych edycji Bilardowych Mistrzostw Polski. Przedsiębiorstwo Andrzeja Gibasa wspiera organizację najważniejszych indywidualnych zmagań w Polsce od 2016 roku. To oznacza, że w najbliższych latach zmagania toczyć się będą - tak jak w trzech ostatnich - na stołach marki Rasson. Umowę w świetle fleszy i kamer podczas uroczystego  otwarcia Mistrzostw Polski podpisali prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski i właściciel marki Eurotech - Andrzej Gibas. Świadkami zawarcia porozumienia, a tym samym gośćmi pierwszego dnia Mistrzostw, byli m.in. Jacek Kowalczyk, reprezentujący Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Katarzyna Telka z kieleckiego ratusza , Grzegorz Budziosz – Prezes Świętokrzyskiej Federacji Sportu i wiceprezes Światowej Konfederacji Sportów Bilardowych - Marcin Krzemiński. 


 
Otwarcie Bilardowych Mistrzostw Polski stało się także okazją do wręczenia dyplomów uznania Ministra Sportu i Turystyki dla wszystkich medalistów 40. Mistrzostw Europy męzczyzn. Z rąk Grzegorza Kędzierskiego i Marcina Krzemińskiego odebrali je obecni na oficjalnym rozpoczęciu zmagań: Konrad Juszczyszyn, Tomasz Kapłan, Mieszko Fortuński, Karol Skowerski, Mariusz Skoneczny,

 
Dzisiaj do gry przystąpią Panie. Panowie dzień rozpoczną od wstępnych rund odmiany 10 bil. Wieczorem poznamy Mistrza i Mistrzynię Polski w ósemkę. Uzupełnieniem transmisji z Mistrzostw jest "Studio Mistrzostw Polski" - na żywo, każdego dnia o 9.30, 14.30 i 18.30. Transmisje na facebookowym profilu Mistrzostw. Dodatkowo, codziennie o 21.20 "Kronika Bilardowych Mistrzostw Polski" na antenie TVP 3 Kielce.


GALERIE FOTO NA STRONIE MISTRZOSTW - LINK

 

TRANSMISJA VIDEO i WYNIKI NA TVSPORTSPL - LINK


Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System