Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

EPBF Euro Tour 2018

Dodano: 2018-11-19
Zmodyfikowano: 2018-11-19

Trzy medale reprezentantów Polski w Italian 9-ball Open!

Tak udanego startu w Rankingowym turnieju EPBF Euro Tour Polacy nie mieli już dawno. Wśród 171 zawodników w kategorii Open na podium stanęli: Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa) - srebro oraz Tomasz Kapłan (Nosan Kielce) - brąz. W zawodach dla pań drugie miejsce zajęła Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce).

Popularny „Śniegol" stanął przed szansą wygrania zawodów Euro Tour po raz czwarty. W finale jednak musiał uznać wyższość młodego Rosjanina - Fedora Gorsta, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w karierze. W półfinale Mateusz Śniegocki rozegrał bratobójczy pojedynek z Tomaszem Kapłanem. Przez cały mecz wydawało się, że bliżej finału jest bilardzista Nosanu Kielce, gdyż w pewnym momencie było już nawet 8:5 dla Tomka. W końcówce brylował jednak zawodnik Konsalnetu Warszawa, który wykazał się lepszą odpornością psychiczną, wygrywając ostatecznie 9:8.


W drodze do finału, w strefie pucharowej, Mateusz pokonał jeszcze Fabio Petroniego (Włochy), Maxima Dudanetsa (Rosja) oraz Miguela Silvę (Portugalia). Kapłan natomiast rozprawił się z Mariuszem Skonecznym (Polska), Daniele Corierrim (Włochy) oraz Joshua Fillerem (Niemcy).

Gdy panowie kończyli turniej, do akcji wkraczały najlepsze panie. W zawodach wystartowało 43 zawodniczki, w tym 3 reprezentantki Polski. Oliwia Czupryńska w drodze po swój szósty medal Pucharu Europy stoczyła siedem pojedynków.


W rundzie eliminacyjnej musiała uznać wyższość doświadczonej Luise Furberg (Szwecja). Polce jednak udało się zakwalifikować do strefy pucharowej, gdzie odniosła trzy kolejne zwycięstwa. W finale nie dała jednak rady rewelacyjnie grającej Kristinie Tkach z Rosji.

Wyniki we włoskim Treviso napawają optymizmem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w 9-bil. Kobiety zagrają w dniach 2-9 grudnia w Chinach, turniej dla panów rozegrany zostanie w dniach 10-20 w stolicy Kataru - Dausze.

Pełne wyniki zawodów dostępne są na stronach: eurotouronline.com oraz womeneurotouronline.com.
Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System