Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2018

Dodano: 2018-09-25
Zmodyfikowano: 2018-09-25

Za nami siódma kolejka w Polskiej Lidze Bilardowej

W grupie pierwszej II Polskiej Ligi Bilardowej lider Akademia Bilardowa Rokietnica straciła 3 punkty z drużyną Falquon Hades Poznań. Coraz bliżej Akademii jest Zakręcona Bila Poznań, która odniosła zdecydowane zwycięstwo nad Bilard Team Maria Wałbrzych. W drugiej grupie na fotel lidera awansowała drużyna Maximus BSB Bydgoszcz pokonując na wyjeździe Green Club II Gdańsk. W derbach Tczewa lepszy okazał się juniorski zespoł Arkadii. Trzecia grupa to zdecydowane prowadzenie Joker Bilard Team Tomaszów Mazowiecki i Kwiaty Polskie Frame Łódź i po raz kolejny te zespoły powiększają przewagę nad resztą stawki. Grupa czwarta to zgodna wygrana po 4:2 liderów Bistro Bilard Koryta Mięsne Brzeszcze i TCF HUB Kraków. Lider grupy piątej SKB Mrągowo na własnych stołach zremisował z wiceliderem Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR II Kętrzyn. Ekipa z Kętrzyna traci do lidera 2 punkty, ale ma jeszcze jeden zaległy mecz. Mecz na szczycie mieliśmy także w grupie szóstej. 147 Break autazeszwajcarii.pl Warszawa po zwycięstwie nad Billboard Warszawa dogonił lidera i do samego końca będziemy świadkowi walki o pierwsze miejsce. W grupie siódmej zdecydowanie prowadzi Masters eDom Lublin. O drugie miejsce dające awans do baraży walczą Champion Sport Pub Chełm i Break 147 DuoLife Team Radom.

Dzień później do stołów przystąpili bilardziści I Polskiej Ligi Bilardowej. Na dwie kolejki przed końcem sezonu poznaliśmy drużyny, które w przyszłym roku zagrają w Bilardowej Ekstraklasie. Pierwsza to Metal Fach LP Sokółka pokonując na wyjeździe pod czujnym okiem trenera Lecha Piekarskiego ekipę Oskar Stalowa Wola 5:1 nie pozostawiła cienia wątpliwości, kto w tym sezonie jest najlepszy. Jedyny punkt dla gospodarzy zdobył Kazimierz Moskal. Z awansu cieszą się także bilardziści Arkadii Tczew. Wicelider miał rozegrać mecz z Bilardo.pl Dekada Sosnowiec. Drużyna ze śląska nie dotarła do Tczewa i oddała mecz walkowerem. W Kielcach Idoslubu.pl podejmował House of Pool Warszawa. Kielczanie okazali się lepsi i po dwóch pojedynkach 10:9 wygrali cały mecz 4:2 robiąc ogromny krok w kierunku pozostania w I lidze. Bardzo ciasno jest na dnie tabeli. Drużyny, które w tym roku spadną do II ligi poznamy w ostatniej kolejce. Na ten moment tabelę zamykają Oskar Stalowa Wola i Bilardo.pl Dekada Sosnowiec.

Wszystkie wyniki można znaleźć na stronie http://bilard-sport.pl/liga/aktualnosci.php.

Czasu na odpoczynek nie ma za dużo, ponieważ ligowcy wrócą do stołów już za 2 tygodnie, Ósma kolejka odbędzie się 6 i 7 października.


Arkadiusz Sząszor
Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej

Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System