EPBF Euro Tour 2018

Dodano: 2018-09-24
Zmodyfikowano: 2018-09-24

Wojciech Sroczyński najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w Leende Open. Oliwia Czupryńska piąta w turnieju kobiecym.

Bilardzista Konsalnetu Warszawa, Wojciech Sroczyński, zajął 9. miejsce w zakończonych wczoraj zawodach z cyklu EPBF Euro Tour w Holandii. Popularny "Sroka" w walce o ćwierćfinał przegrał z Finem Petrim Makkonenem 3:9. W drodze po 1/8 finału pokonał między innymi Mariusza Skonecznego 9:8 oraz Olivera Szolnooki (Węgry) 9:7.

W strefie pucharowej znalazło się jeszcze 5 Polaków. Na 17. miejscu sklasyfikowani zostali: Wojciech Szewczyk (Konsalnet Warszawa), Marek Kudlik (ERG Bieruń Folie), Tomasz Kapłan (Nosan Kielce), Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa) i Radosław Babica (Akademia Bilardowa Rokietnica).

Zawody w Leende wygrał Amrerykanin Shane Van Boening, co jest pierwszym zwycięstwem zawodnika zza oceanu po 18 latach. W 2000 roku dwukrotnie w Euro Tourze wygrywał Johnny Archer. Drugie miejsce zajął Albańczyk Eklent Kaci, który w tej chwili jest numerem 1. w Rankingu WPA, numerem 1. w Rankingu EPBF i prowadzi również w Rankingach Mosconi Cup Team Europe. Mimo, iż do końca rywalizacji pozostały dwa turnieje, Kaci został oficjalnie pierwszym nominowanym do składu Europy tych prestiżowych zawodów.

W weekend rozegrane zostały również zawody Euro Tour dla kobiet. Tym razem najwyżej sklasyfikowaną Polką została Oliwia Czurpyńska, która zajęła 5. miejsce. Bilardzistka Nosanu Kielce w ćwierćfinale przegrała z Niemką Pia Filler 7:2. W turnieju zagrała jeszcze Ewa Bąk (MUKS IKS Tarnów) oraz Monika Ząbek (ERG Bieruń Folie). Ewa przegrała z późniejszą tryumfatorką Kristiną Tkach i zajęła 9. miejsce. Monika dwuktornie uległa w meczu o awans do "pucharówki" i ostatecznie zakończyła zawody na 17. miejscu.

Start M. Fortuńskiego, K. Juszczyszyna, T. Kapłana, M. Skonecznego, K. Skowerskiego, E. Bąk, O. Czupryńskiej i M. Ząbek został sfinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyniki można zobaczyć na stronach: eurotouronline.com oraz womeneurotouronline.com. Kolejne zawody z cyklu EPBF Euro Tour już za niespełna 3 tygodnie w Austrii.