Dodano: 2018-09-11
Zmodyfikowano: 2018-09-17

Niels Feijen zdobywcą Pucharu Kremla

17 września 2018

"Terminator" z Holandii okazał się najlepszy w tegorocznej edycji Kremlin Cup z pulą nagród 3.200.000 rubli, czyli ok. 170 tys. zł. Niels Feijen w finale pokonał Alexandrosa Kazakisa (Grecja) 8:7. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Fedor Gorst (Rosja) oraz Albin Ouschan (Austria).

Polacy tym razem nie mogą zaliczyć startu do udanych. Najwyżej sklasyfikaowany, na 9. miejscu, został Wojciech Szewczyk (Konsalnet Warszawa). Na 17. pozycji zawody ukończyli: Mateusz Śniegocki (Konsalnet), Daniel Macioł (Konsalnet), Radosław Babica (Akademia Bilardowa Rokietnica) oraz bilardziści ERG Bieruń Folie - Marek Kudlik i Mieszko Fortuński.

Turniej w Moskwie zaliczany był do Rankingu Światowego oraz rankingu Mosconi Cup Team Europe.

Pełne wyniki mozna znaleźć na stronie tournamenservice.net.

11 września 2018

W dniach 11-15 wrzesnia w Moskiwe odbędzie się Puchar Swiata w Bilard. W zawodach tych weźmie udział 9 zawodników z Polski:  Radosław Babica (Akademia Bilardowa Rokietnica), Konrad Juszczyszyn, Mieszko Fortuński, Marek Kudlik (ERG Bieruń Folie), Karol Skowerski, Tomasz Kapłan (Nosan Kielce), Daniel Macioł, Wojciech Szewczyk, Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa). Pula nagród        w turnieju wynosi 3.200.000 RUB. Wyniki i transmisja na stronie :

Dofinansowanie ze środków MSiT i PZBil na zawody otrzymali: K. Juszczyszyn, K. Skowerski, M. Fortuński, T. Kapłan.