Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

China 9-ball Open 2018

Dodano: 2018-09-03
Zmodyfikowano: 2018-09-10

Udany debiut Wiktora Zielińskiego. Ko Pin Yi oraz Fu Xiaofang zwycięzcami 10. edycji China 9-ball Open.

10 września 2018

Bilardzista Hadesu Poznań, Wiktor Zieliński, w China Open zagrał po raz pierwszy i od razu swój debiut może zaliczyć do udanych. Polak przegrał dopiero w fazie LAST 16 i ostatecznie zajął wysokie 9. miejsce.

W pierwszej rundzie rozgrywek grupowych Wiktor wygrał z Australijczykiem Jasonem Ahmadem 9:4. O awans do strefy pucharowej zmierzył się z brązowym medalistą The World Games, Japończykiem Naoyuki Oi. Mimo dobrego początku i prowadzenia już 5:0, ostatecznie musiał uznać wyższość rywala, przegrywając 7:9. Awans do finałowego etapu Zieliński zapewnił sobie zwycięstwem 9:4 nad Chińczykiem Pan Chen. Losowanie par "pucharu" dało Wiktorowi za przeciwnika Greka Alxenadrosa Kazakisa. Reprezentant Polski nie pozostawił złudzeń, który z zawodników bardziej zasługuje na awans do kolejnej rundy. Cały mecz toczył się pod dyktando Zielińskiego i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 11:8. W walce o ćwierćifnał niestety rywal okazał sie za mocny. Chińczyk Dang Jinhu nie dał większych szans Polakowi, pokonując go 11:5. Oprócz nagrody finansowej Wiktor przywiezie do kraju również cenne doświadczenie turniejowe, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

W Szanghaju zagrała jeszcze Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce). Polka jednak przegrała dwa pierwsze pojedynki i odpadła z turnieju. Lepsze od Oliwki okazały się: Chinka Huang Qingning oraz Tajwanka Chen Chia Hua.

Zawody w kategorii mężczyzn wygrał Tajwańczyk Ko Pin Yi, który w finale pokonał Szkota Jaysona Shaw 11:9. W kategorii kobiet wygrała zawodniczka gospodarzy Fu Xiaofang. Drugie miejsce zajęła Brytyjka Kelly Fisher.

Pełne wyniki z turnieju można zobaczyć na stronie https://www.147comp.com/tz2018/mindex.htm

3 września 2018

Wiktor Zieliński i Oliwia Czupryńska zagrają w 10. edycji turnieju China Open

W dniach 6-9 września w Szanghaju rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata. W jubileuszowej, dziesiątej edycji zagra 64 zawodników w kategorii mężczyzn oraz 48 bilardzistek w kategorii kobiet.

W Chinach zobaczymy dwójkę reprezentantów Polski a będą to Wiktor Zieliński (Hades Poznań), dla którego będzie to debiut w tej imprezie, oraz Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce). Polacy wywalczyli kwalifikację na podstawie wysokich pozycji w rankingach EPBF Euro Tour.

W Szanghaju trwają już kwalifikacje do turnieju głównego, który rozpocznie się w czwartek. Pula nagród w turnieju wynosi 373.000$. Wyniki będzie można śledzić na stronach:


Naszym reprezentantom życzymy POWODZENIA!


Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System